در ادامه آتش سوزی های مشکوک در ایران،  کارخانه تولید پارچه جنوب تهران نیز در آتش سوخت

جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی تهران گفت: محل آتش سوزی ۳ باب سوله بزرگ مسقف بود و در هر ۳ سوله تعداد زیادی نخ و پارچه وجود داشت. حادثه خسارات مالی زیادی بر جا گذاشت.

در گزارش دیگری آمده است که  بیش از ۳۰۰ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع طی ۱۰ روز رخ داد اما هنوز هم آتش سوزی ها ادامه دارد ؟ چه کسی مقصر است؟

در ادامه این گزارش نوشته شده است  که حدود یک ماه است که بخش‌هایی از جنگل‌ها و مراتع در کشور در آتش می‌سوزند. در ابتدا سهل‌انگاری گردشگران و برخی اختلافات محلی علت وقوع آتش بیان می‌شد اما حالا با وقوع ۱۱۰۰ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور طی سه ماه فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها می‌گوید: از نظر ما درصدی از این آتش‌سوزی‌ها عمدی و دستی در کار است که ناکارآمدی سازمان‌های ذی‌ربط را نشان می دهد.

پس از این آتش سوزی ها شمار زیادی از مقامات حکومتی اعلام کردند که  تاکنون چندین نفر به اتهام آتش‌سوزی عمدی در جنگل‌ها و مراتع بازداشت شده‌اند و موضوع از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است.اما هنوز آتش سوزی ادامه دارد ؟

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها نیز  درباره خسارت‌هایی که به مراتع و جنگل‌های کشور طی آتش‌سوزی‌های اخیر وارد شده است، گفت: طی یک هفته اخیر حدود ۸۰۰ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی درگیر حریق بوده‌اند.

همچنین آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مره‌خیل که از ظهر روز پنجشنبه (پنجم تیر) آغاز شده، با گذشت بیش از دو روز از این حادثه  همچنان ادامه دارد و بعد از مهار چند باره، آتش دوباره شعله‌ور است.