در ادامه اعتراض‌ها در لبنان؛ مردم گرسنه مقابل خانه سیاستمداران تجمع کردند 

معترضان لبنانی در شهر شمالی طرابلس برای چهارمین روز پی در پی تظاهرات کردند، دوربین‌های نظارتی را درهم شکستند و سطل‌های زباله را به آتش کشیدند. این اعتراض‌ها همزمان با افزایش خشم عمومی نسبت به نحوه مدیریت بیماری همه‌گیری کرونا انجام شده است.

لبنان در حال حاضر بدترین بحران اقتصادی خود را از زمان پایان جنگ داخلی (۱۹۷۵ تا ۱۹۹۰) تجربه می‌کند که این بحران با شیوع ویروس کرونا ابعاد گسترده‌تری گرفته است و قشرهای مختلف جامعه را به زیر خط فقر کشانده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، طرابلس یکی از فقیرترین شهرهای لبنان از روز دوشنبه صحنه درگیری‌های شبانه خشونت آمیز بین نیروهای دولتی و معترضان است. آن‌ها می‌گویند که با قرنطینه نمی‌توانند زندگی خود را بچرخانند.

بیش از نیمی از ساکنان این شهر زیر خط فقر زندگی می‌کنند و یکی از کانون‌های جنبش بی‌سابقه اعتراضی در اکتبر ۲۰۱۹ علیه طبقه حاکم متهم به فساد و بی‌کفایتی بود.

پس از سه شب درگیری خشونت آمیز در طرابلس که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن بیش از ۳۰۰ نفر شد، امروز بار دیگر مردم به خیابان‌ها آمدند و مقابل خانه‌های برخی از شخصیت‌های سیاسی تجمع کردند که ارتش مانع از ورود آن‌ها به خانه این افراد شد.

سازمان ملل متحد می‌گوید در حال حاضر نیمی از جمعیت لبنان زیر خط فقر و یک چهارم همین افراد زیر خط مطلق فقر زندگی می‌کنند.