در ادامه تبلیغات زهرآگین رژیم ایران، ظریف ادعا کرد که آمریکا مانع مبارزه جهانی با کورونا می شود

محمد جواد ظریف نیز به پیروی از سیاستی که علی خامنه ای طراحی کرده، همچنان به تبلیغات زهرآگین علیه ایالات متحده ادامه می دهد. او در آخرین پیام خود ادعا کرد که ایالات متحده جلوی مبارزه واقعی با کورونا در جهان را می گیرد. رهبر حکومت اسلامی روز گذشته گفته بود که ویروس کورونا را خود آمریکایی ها پرورش داده اند

ظریف در توئیتر خود  مدعی شد که مردم ایران قدردان پویش جهانی فزاینده رهبران دولتی و جوامع مدنی برای لغو تحریم های غیرقانونی آمریکا هستند.

ظریف در ادامه  نوشت: گوش آمریکا بدهکار نیست و در برابر مقابله جهانی در برابر کورونا مانع تراشی می کند.

برخی تحلیلگران در این باره می گویند  منظور ظریف در خصوص تحریم های اقتصادی با ایران است.این در حالی که امریکا پیشتر گفته پیشنهاد داده بود که آماده کمک به مردم ایران در مقابله با کورونا است و هیچ گونه تحریمی در این زمینه علیه ایران اعمال نمی شود..اما رژیم است که از کمک های قاطع امریکا روی برمی گرداند.   همین دیروز بود که خامنه ای گفت هیچ کمکی را از آمریکا نمی پذیرد.

دیپلمات ارشد ایران به تحریم جهانی علیه آمریکا  تاکید کرد و گفت: تنها راه حل ، ایستادگی در برابر رویکرد تنبیه جمعی آمریکا است . بکار بستن اقدامات عملی و اخلاقی ضرورت دارد.

ظریف گفت: ما یک کشور ثروتمند هستیم  اما به دلیل تحریم‌ها منابع لازم را برای خدمت به مردم آسیب دیده در اختیار نداریم.و  تحریم‌ها مانع خرید دارو و تجهیزات برای ایران می‌شود. محدودیت‌های بانکی و مالی اعمال شده مشخص نمی‌کند که شما کالاهای بشردوستانه خریداری می‌کنید یا خیر. هنگامی که یک بانک تصور می‌کند که انجام تجارت با ایران خطرناک است، به سادگی در را می بندد.

حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون سیاست‌خارجی مجلس، محمد جواد ظریف را حاشیه ساز توصیف کرده و گفت :  در روزهایی که وزیر خارجه در امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس حضور دارد به جای پرداختن به موضوعات مهم داخلی و خارجی کشور ،  به موضوعات بحث‌برانگیز دامن زده و انرا چالشی می کند.

حسینی افزود:   اگر وزیر و نماینده‌ای از کمیسیون هم اهل چالش باشند، آن وقت تنش‌ها نمود بیشتری پیدا می‌کند، . ظریف هم از این چالش‌ها بدش نمی‌آید و اهل حاشیه‌سازی است، و جلسه را از موضوعات  اصلی دور می کند به همین جهت معمولا کمیسیون در روزهایی که وزیر خارجه حضور دارند بحث‌برانگیز می‌شود.

وی در توصیف شخصیت سیاسی ظریف گفت:  دست به استعفای ظریف خوب است و وقتی می‌خواهد از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند سریع استعفا می دهد وگرنه افراد باید مسئولیتشان را بپذیرند، حتی اگر اقداماتش نتیجه‌ای هم نداشته باشد.

در شبکه های اجتماعی امده است که محمدجواد ظریف را بیش از هر چیز با “برجام” می‌شناسند. وی نخستین وزیر خارجه جمهوری اسلامی است که با همتای آمریکایی خود درباره “برجام” و موضوع هسته‌ای مذاکره کرد.

شماری از کاربران شبکه های اجتماعی در تایید سخن، سخنگوی کمیسیون سیاست‌خارجی مجلس نوشته اند:    خیلی از مسائل سیاسی توسط ظریف در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیس‌بوک مطرح می‌شود که با حاشیه‌های فراوانی از سوی وی همراه است.