در ادامه حملات رژیم به نهادهای حقوق بشری، کمیسیون امنیت مجلس نیز پارلمان اروپا را محکوم کرد

واکنش های شدیداللحن رژیم نسبت به بیانیه های جهانی و قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در محکوم دانستن اعدام های خودسرانه در حکومت اسلامی ایران و شدت گیری نقض حقوق انسانی، خشم شدید مقامات رژیم را برانگیخته و شمار زیادی از نهادهای مهم حکومتی، نسبت به آن واکنش توهین آمیز و گستاخانه نشان داده اند. از جمله: کمیسیون امنیت ملی مجلس  قطعنامه حقوق بشری پارلمان اروپا در این رابطه را محکوم دانست.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتشار بیانیه‌ای قطعنامه اروپا در مورد نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد و پیشنهاد  کمیته روابط خارجی پارلمان بریتانیا از دولت این کشور برای تروریستی شناختن سپاه پاسداران را “سخیف” خواند.

این کمیسیون در ادامه  از وزارت خارجه خواست که فهرست مقام‌های اروپایی حامی مخالفان حکومت ایران  را برای تحریم آنان در اختیار مجلس قرار دهد.

در این بیانیه درخواست شده نام افرادی که در تحریم‌ها علیه ایران نقش داشته یا از سازمان مجاهدین خلق و گروه‌های “تجزیه‌طلب” حمایت کرده‌اند، برای اعمال تحریم به مجلس داده شود.

این کمیسیون همچنین  در واکنش به اعتراض فرانسه به اعدام روح‌الله زم گفته است  که بهتر است پاریس “فضولی” را متوقف کند.

پارلمان اروپا چهار روز پیش  قطعنامه‌ای حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی تصویب کرد که اعدام روح‌الله زم، موسس و مدیر کانال تلگرام “آمدنیوز” را محکوم کرده و خواستار استفاده از مکانیسم تحریم حقوق بشری علیه ایران شده است.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در ادامه بیانیه خود درخواست کمیته روابط خارجی پارلمان بریتانیا درباره سپاه پاسداران را “بی‌شرمی” خواند.

همچنین کمیته روابط خارجی پارلمان بریتانیا نیز در گزارشی از دولت این کشور خواسته است تا سپاه پاسداران را یک سازمان تروریستی بشناسد و با برگزاری مذاکرات مجدد در مورد توافق هسته‌ای، رژیم ایران  را به محدودسازی برنامه‌ موشک‌های بالستیک خود، متعهد کند.