در اسرائیل، منحنی کورونا پایین می آید، ولی تدابیر احتیاطی و محدودیت ها همچنان رعایت می شود

شماری از اعضای یک تیم مبارزه با کورونا ، لحظاتی به محوطه جلوی بیمارستان آمده و با تکان دادن پرچم، به هوایپماهایی که مشغول نمایش هوایی هستند به آن ها سلام می گویند

منحنی کورونا در اسرائیل همچنان رو به پائین است و امیدواری های بیشتری به وجود می آورد، ولی همچنان بسیاری از تدابیر احتیاطی به قوت خود باقی مانده است. در مجموع، شمار افرادی که شفا می یابند و بیمارستان را ترک می گویند و یا به زندگی عادی باز می گردند، به طرز چشمگیری بیشتر از افرادی است که روزانه به این ویروس مبتلا می گردند. همچنین شمار جان باختگان هر روز کمتر از روز پیش است و از شمار بیمارانی نیز که به دستگاه تنفسی وصل هستند، به تدریج کاسته می شود.

با این همه، وزارت بهداشت از چند روز پیش اعلام کرده بود که در روز استقلال اسرائیل نیز که با امروز (چهارشنبه) مصادف است، مردم باید در خانه بمانند. از همین رو، همه مراسمی که در گذشته با حضور تماشاچیان و میهمانان برگزار می گردید، امروز از طریق راه دور صورت گرفت.

روز استقلال، همیشه برای مردم اسرائیل فرصتی بوده که به پارک ها و نواحی سبز بروند و منتقل کباب برپا سازد و به استراحت و تفریح بپردازند. ولی این کار، امسال به کلی ممنوع شده و کسی حق ورود به پارک ها را ندارد. اما اهالی می تواند در باغچه خانه و یا در بالکن آپارتمان خود، این همایش را، ولی بدون حضور میهمانان برگزار کنند/

این مقررات، روز گذشته (سه شنبه) نیز که یادروز جانباختگان جنگ های دفاعی اسرائیل بود، اِعمال شد و خانواده های داغدار اجازه ورود به آرامگاه های نظامی را نداشتند.

از بامداد فردا، شهروندان از این مقررات معاف خواهند بود، ولی بسیاری از مقررات محدود کننده، همچنان باقی خواهد ماند.

از هنگام بروز کورونا، شمار مبتلایان به ۱۵۷۸۱ تن رسیده که بیش از نیمی از آن ها، یعنی ۷۹۲۹ تن شفا یافته اند.

پیش از ظهر امروز دو تن دیگر فوت کردند و شمار کل آن ها ۲۱۲ نفر شده است. ۹۱ تن نیز همچنان به دستگاه تنفسی وصل هستند.