در اسرائیل از امشب برای بار سوم قرنطینه برقرار می شود. واکسیناسیون به سرعت ادامه دارد

از شامگاه امروز (یکشنبه) اسرائیل دوباره وارد قرنطینه می شود و محدودیت های شدید رفت و آمد، برای سومین بار در یک سالی که از شیوع کورونا در این کشور می گذرد، برقرار می گردد.

با آن که استفاده از واکسن در ابعاد گسترده ای در اسرائیل جریان دارد، ولی ابتلا به کورونا همچنان در ابعادی گسترده پیش می رود و بدون محدودتر کردن فعالیت های اجتماعی و بازرگانی، نمی توان از سرعت آن کاست.

در روزهای اخیر بیش از ۲۵۰ هزار نفر از مردم اسرائیل واکسینه شده اند و بنیامین نتانیاهو شب گذشته خبر داد که میلیون ها واکسن به اسرائیل رسیده و دولت می کوشد شمار تزریق واکسن را به صد و پنجاه هزار تن در روز برساند و بدین سان، کمتر از دو ماه دیگر همه افرادی که در اسرائیل در معرض خطر ابتلا قرار دارند واکسینه شوند. ولی تاثیرات پس از مدتی آشکار خواهد شد.

نتانیاهو گفت که اسرائیل شاید نخستین کشور جهان باشد که می تواند این چنین با سرعت همه جمعیت خود را که با خطر ابتلاء روبرو می باشد، واکسینه کند.

او گفت پس از آن که این روند به پایان برسد، اسرائیل خواهد توانست به زندگی عادی باز گردد و فعالیت های بازرگانی و اجتماعی از سر گرفته شود.

از ساعت پنج بعدازظهر امروز (یکشنبه) همه فروشگاه ها و مراکز اجتماعی بسته می شود و افراد نیز فقط تا فاصله یک کیلومتری می توانند از اقامتگاه خود دور شوند و کسی حق ندارد به خانه دیگری برود. همچنین اکثر مراکز آموزشی بسته خواهد بود و تدریس از طریق زوم انجام خواهد گرفت.

وزارت بهداشت اسرائیل اعلام کرد که در روزهای اخیر ده مورد ابتلاء به نوع جدید ویروس کورونا شناسایی شده که ۹ مورد آن مسافرانی بوده اند که از بریتانیا بازگشته اند و مورد دهم کسی است که با یکی از این افراد تماس داشته است.

وزارت بهداشت گفت که این ویروس با کورونای قبلی تفاوت هایی دارد و در عین حال که خیلی سریع تر از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد، ولی در عین حال توان تعرضی کمتری دارد. همچنین ارزیابی شد که واکسن موجود، برای سرکوب این نوع ویروس کورونا نیز مناسب می باشد.