در اسرائیل در مجموع ده نفر مبتلا به کرونا تشخیص داده شده اند که سه تن دیروز شناسایی گردیدند

شماری از کارمندان شرکت ملی هواپیمایی اسرائیل “العال” که از بیم ورشکستگی شرکت، اعلام اعتصاب کرده اند

در شبانه روز اخیر سه مورد دیگر از ابتلا به ویروس کرونا در اسرائیل تشخیص داده شد و به این ترتیب، شمار حاملان این ویروس به ده تن رسید که یکی از آنها یک دختر سرباز است که در فروشگاهی کار می کرد که صاحبکار او نیز به کرونا مبتلا شده است. دو تن از افرادی که به این فهرست افزوده شده اند، گردشگران اسرائیلی بودند که از سفر به ایتالیا بازگشته اند. ایتالیا پس از چین و ایران، به سومین مرکز پراکندن این ویروس در کشورهای مختلف جهان مبدل شده است. جاذبه های جهانگردی ایتالیا، هر سال میلیون ها نفر گردشگر را به آن کشور می کشاند.

در کنار این افراد چند صد نفر دیگر از اسرائیلیان در قرنطینه به سر می برند تا اطمینان حاصل شود که حامل بیماری نیستند. برای این افراد در چهارده شهر اسرائیل حوزه های انتخاباتی ویژه تهیه دیده شده که رای خود را به صندوق بیاندازند. ماموران ویژه نهاد امدادگری اسرائیل، موسوم به “ماگن داوید سرخ” مدیریت این حوزه های رای گیری را به عهده دارد و در کنار هر حوزه، یک آمبولانس به حال آماده باش ایستاده است.

برخی حاملان کرونا امروز گله کردند که برای ورود آنها به حوزه رای گیری، مشکلاتی ایجاد شده است. واقعیت آن است که اهالی اسرائیل به شدت از گسترش موارد ابتلاء بیم دارند.

کارمندان شرکت هواپیمایی العال که شرکت ملی پروازها در اسرائیل محسوب می شود، دست به یک اعتصاب اعتراضی زده اند، زیرا توصیه دولت به مردم که از پرواز به خارج بپرهیزند، موجب گردیده که شرکت های هواپیمایی عملا بیکار شوند زیرا مسافرانی برای پرواز ندارند. ولی این توصیه به اسرائیل محدود نمی شود و بسیاری از کشورهای جهان از بیم گسترش نفوذ کرونا، رفت و آمد هواپیماها را متوقف ساخته اند.

سهامداران شرکت العال می گویند که اگر این وضع یک هفته دیگر ادامه یابد، این شرکت ممکن است ورشکست شود.