در اسرائیل شمار مبتلایان به کورونا به ۲۶ مورد رسید، ولی تا کنون تلفاتی نداشته است

هراس از گسترش ویروی کرونا در اسرائیل، همچنان ادامه دارد و دولت به بررسی یک رشته تدایر احتیاطی جدید پرداخته و برخی از آن‌ها را حتی اعلام کرده است که یکی از آن ها دستورات مربوط به آمد و شد با اتوبوس های عمومی می باشد. شمار مبتلایان به ویروس همچنان بالا میرود و از سی تن بیشتر شده است. ولی آن چه که موجب نگرانی بسیار گردیده، شناسایی فردی است که هنوز مشخص نیست کجا و چگونه به این ویروس مبتلا شده است.

همه مبتلایان پیشین، افرادی هستند که یا از کشورهای خارجی بازگشته و ویروس را با خود آورده اند، یا آن که در داخل اسرائیل با گردشگرانی در تماس بوده اند که معلوم شده شماری از آن ها به کرونا مبتلا بوده‌اند.

شمار کل مبتلایان، تا ظهر امروز (دوشنبه) ۲۶ نفر اعلام گردیده و تا کنون تلفاتی به همراه نداشته است. ولی حال یک راننده تاکسی از شرق اورشلیم که مسافرانش زائران مسیحی از یونان بوده‌اند، همچنان وخیم است.

شمار افرادی که در قرنطینه بوده اند، از ۲۶ هزار نفر به ۲۲ هزار نفر کاهش یافته است.

در هر مورد، وزارت بهداشت اسرائیل مسیر کامل آمد و شد این گونه افراد را در اینترنت منتشر ساخته تا همه کسانی که از آن مسیر گذشته و یا در آن اماکن حضور داشته اند، آزمایش ویروس بدهند.

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو اعلام کرد که دولت، امکان به اجرا گذاشتن اقدامات بیشتر را مورد مطالعه قرار داده است.

یکی از تصمیمات بحث برانگیز دولت، جلوگیری از ورود گردشگران کشورهای دیگر می باشد. ولی این دستور، مسافران از ایالات متحده را شامل نمی شود و این تصمیم موجب بحث و جدل شده است. مقامات وزارت بهداشت این احتمال را که زیر فشار دولت آمریکا چنین تصمیمی اتخاذ شده است باطل می دانند، ولی تائید گردید که نتانیاهو شب گذشته (یکشنبه) با مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده گفتگو داشته است.

نتانیاهو گفت که دولت می کوشد ترتیبی دهد که آزمایش کرونا در خانه خود افراد انجام گیرد تا اگر آن‌ها حامل ویروس هستند، از خانه بیرو نیایند.