در اعتراض به ادامه تحریم ورزشکاران ایرانی، رئیس فدراسیون کشتی ایران و اعضای تیم فنی استعفا کردند

مخالفت حکومت ایران با رویارویی ورزشکاران ایرانی با رقیبان اسرائیلی در صحنه مسابقات بین المللی، قربانیان تازه ای می گیرد.

رئیس فدراسیون کشتی ایران، رسول خادم، که در هفته های اخیر به شدت کوشیده بود سیاست رژیم ایران در مورد تحریم ورزشکاران اسرائیلی را مشخص سازد و از پنهانکاری دست بردارد.

رئیس فدراسیون بین المللی کشتی نیز به حکومت ایران هشدار داده بود که اگر این سیاست ادامه یابد، کشتی ایران ممکن است از شرکت در مسابقات بین المللی حذف گردد و حتی ایران از شرکت در همه رشته های ورزشی بین المللی محروم شود.

رئیس فدراسیون کشتی ایران نیز هشدار داده بود که ادامه وضع کنونی موجب نابودی رشته کشتی می شود و ایران که یکی از قویترین کشورهای دنیا در رشته کشتی محسوب می شود، مقام و جایگاه جهانی خود را به کلی از دست خواهد داد

بدنبال اعلام کناره گیری رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی، خبر رسید که همه اعضای شورای فنی کشتی آزاد ایران نیز کناره گیری خود را اعلام کرده اند.

رسول خادم در استعفا نامه خود از این اقدام پوزش طلبیده، ولی گفته است که جز این چاره ای نداشته است.

رئیس مستعفی فدراسیون کشتی ایران، در روزهای اخیر شدیدا سیاست پنهانکاری و دروغگویی حکومت ایران در رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی را مورد انتقاد قرار داده بود.

ورزشکاران ایرانی، تا کنون برای آن که با رقبای اسرائیلی مسابقه ندهند، به ترفندهای گوناگون متوسل می شدند که یکی از آخرین های آن، باخت عمدی به یک ورزشکار خارجی به هدف حذف از ادامه مسابقات بود.

آخرین ترفند در مسابقات هفته پیش در المان آن بود که ورزشکار ایرانی در مراسم وزن کِشی شرکت نکرد و به طور خودکار از حضور در مسابقات حذف شد و عملا موجب گردید که رقیب اسرائیلی او، بدون مسابقه، به دریافت مدال برنز نائل شود.

رسول خادم که کناره گیری خود را از ریاست فدراسیون کشتی ایران رسما اعلام کرده، خود یکی از کشتی گیران محبوب و موفق ایران در سال های گذشته بوده و در چندین مسابقه پیروز شده است.

خادم دارای یک مدال طلا و یک مدال برنز از مسابقات اولمپیک است و در مسابقات جهانی کشتی نیز یک مدال طلا و یک مدال نقره به دست آورده است. آشنایان امور ورزشی ایران می گویند که رسول خادم یکی از پرافتخارترین ورزشکاران کشور بوده است. او در استعفاء نامه خود می نویسد که در وضعی که به وجود آمده، او چاره ای جز کناره گیری نداشته و بدین خاطر از همگان پوزش می طلبد.

کناره گیری اعضای شورای فنی کشتی ازاد نیز اقدامی برای ابراز ناخرسندی به دستور علی خامنه ای و دیگر مقامات حکومت اسلامی است که قاطعانه با رویارویی ورزشکاران ایرانی با رقیبان اسرائیلی مخالفت می ورزند.

برخی ورزشکاران سرخورده و ناراحت ایرانی گفته بودند، چگونه ممکن است که خود ورزشکار فلسطینی با رقیب اسرائیلی مسابقه می دهد، ولی این مسابقه برای ورزشکار ایرانی حرام و ممنوع است.

خبرگزاری ایسنا که به عنوان یک گزارش اختصاصی، خبر کناره گیری اعضای شورای فنی کشتی آزاد را انتشار داد، متن استعفا نامه را نیز منتشر کرد که در آن آمده است: «در شرائط موجود نمی توان کار کرد».

 

یک دیدگاه

  1. ژست میگیرند با اسراییل مسابقه نمیدهند که بگویند ما طرفدار ” مسلمانان مظلوم و بیدفاع” هستیم بعد همین ” مسلمانان مظلوم” را در سال ۱۳۸۸ و ۱۳۶۷ کشتار دسته جمعی میکنند و مخالفان سیاسی مسالمت جوی خود را زیر شکنجه بقتل میرسانند .

Comments are closed.