«در انفجار در سوریه هنگام پیاده کردن تسلیحات ارسالی از ایران، ۳۱ تن کشته شده اند»

عکس هوایی محل دقیق انفجار در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق

منابع خبری سوریه می گویند که یک انفجار بزرگ، روز گذشته (شنبه) انفجار بزرگی حوالی فرودگاه بین المللی دمشق را به لرزه درآوده که علت آن احتمالا اصابت موشک به انبارهای اسلحه ای بوده که حکومت ایران قصد داشته بخشی از آن را در داخل سوریه به کار برد و بقیه را برای حزب الله لبنان بفرستد. در گزارش ها آمده است که دست کم سی و یک نفر کشته شده اند که معلوم نیست چند تن از آنان سربازان سوری و چند نفر از اعضای سپاه قدس ایران و یا سازمان هایی مانند حزب الله لبنان بوده اند.

خبرگزاری رسمی سوریه ضمن تایید وقوع انفجار، ادعا کرد که علت آن اشتباه انسانی هنگام جابه جا کردن مهمات کهنه بوده است. ولی شبکه های اجتماعی خبررسانی سوری می نویسند که محل انفجار، انبارهایی است که شامل جنگ افزارهای ارسالی حکومت ایران، برای استفاده سپاه قدس و احتمالا انتقال بخشی از آن به لبنان بوده است.

یک سامانه اطلاعاتی به نام “اینتِلی تایمز” نوشت که انفجار هنگامی رخ داده که سربازان مشغول پیاده کردن تسلیحاتی بوده اند که از ایران فرستاده شده بود.

در هر حال، برخلاف بسیاری از موارد گذشته، این انفجار، این بار به نیروی هوایی اسرائیل نسبت داده نشد.

3 دیدگاه‌

  1. ایا این اخوندهایی که به این جنایات افتخار میکنند یکبار نظر مردم ایران را در رای گیری پرسیده اند که پولتان را خرج ادم کشی و خرابی بکنیم؟ نه خیرا!!! فقط هی به تعداد کشورهای عرب تحت پوششان اضافه کرده اند و دست بردار هم نیستند.

  2. ولی فقیه مسلمانان جهان از طرفی هم به افزایش جمعیت مصرانه اصرار می ورزد و از طرفی هم به تقلیل جمعیت مصرانه اصرار می ورزد و صد البته چین، هند حلال هستند و اسرائیل و آمریکا خیر!

  3. خدا رو شکر. امروز در جهان تنها اسراییل هست که بطور عملی با شرارت های جمهوری اسلامی مقابله میکنه و در کنار ملت ایران ایستاده

Comments are closed.