در اوج بحران جنگی در خلیج فارس دو فروند دیگر از ۵۰ فروند اف – ۳۵ سفارشی، به اسرائیل رسید

دو فروند دیگر از جنگنده های رادار گریز اف – ۳۵ که اسرائیل به ایالات متحده سفارش داده است، وارد کشور شد و هم اکنون شمار این نوع جنگنده بسیار پیشرفته که در اختیار نیروی هوایی اسرائیل قرار دارد، به شانزده فروند رسیده است و می تواند یک اِسکادرانِ جدی را برای انجام ماموریت های جنگی در کشورهای دور به عهده بگیرد.

جنگنده های اف – ۳۵ که به پیشرفته ترین دستگاه های الکترونی مجهز می باشد، در حال حاضر مدرن هواپیمای جنگی در ارتش های جهان است و در کنار ایالات متحده، اسرائیل یکی از معدود کشورهای جهان است که به آن مجهز گردیده است.

اسرائیل جمعا پنجاه فروند از این نوع هواپیما را به صنایع هواپیما سازی ایالات متحده سفارش داده که به تدریج به این کشور تحویل داده می شود و آخرین فروندهای آن حدود دو سال دیگر به اسرائیل خواهد رسید.

ورود دو فروند دیگر اف – ۳۵ به اسرائیل، در حالی انجام می شود که تنش جنگی در حوزۀ خلیج فارس بالا گرفته و ایالات متحده و بریتانیا نیروی دریایی خود در آن منطقه را همچنان تقویت می کنند.

بنیامین نتانیاهو در مقام وزیر دفاع اسرائیل، هفته پیش از بزرگترین پایگاه نیروی هوایی در جنوب کشور دیدن کرد و در حالی که به جنگنده اف – ۳۵ اشاره می کرد، گفت که این نوع هواپیما می تواند به هر کشوری، و از جمله ایران و سوریه نیز برسد.

پیش از انتشار این سخنان، خبر رسیده بود که جنگنده های نیروی هوایی اسرائیل مسیر رفت و برگشت به ایران را در حریم هوایی دریای مدیترانه و نزدیکی جزیره کُرت Cort تمرین کرده اند. در گزارش گفته شده بود که هواپیماها، پس از یک پرواز طولانی، به طور ناگهانی و با یک دور زدن سریع، از آن مسیر بازگشته بودند، که این امر نشان می دهد که هدف تمرین، آموزش عملیات جنگی در یک کشور دور و سپس بازگشت فوری به خاک اسرائیل بوده است.

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، در نشست هفتگی هیات دولت که دیروز (یکشنبه) در اورشلیم برگزار شد، نسبت به تهدیدهای جنگی حسن نصرالله سرکردۀ حزب الله لبنان واکنش نشان داد. نصرالله گفته بود که اگر رژیم ایران مورد حمله جنگی قرار گیرد، حزب الله لبنان اسرائیل را با یک طوفان موشکی ویران خواهد کرد. بنیامین نتانیاهو در پاسخ گفت که اسرائیل می تواند از خود دفاع کند و ضربات سهمگینی بر حزب الله وارد خواهد کرد.

نصرالله در مصاحبه با شبکه تلویزیونی “المنار” متعلق به حزب الله لبنان با نشان دادن نقشه اسرائیل، توضیح داده بود که چگونه موشک های نقطه زن او می توانند همه مراکز مهم جمعیتی و تاسیسات نظامی و کوره اتمی و غیره را منهدم کنند. نتانیاهو در پاسخ گفت که اسرائیل نقشه های جنگی خود را افشا نمی کند، ولی نصرالله بداند که ضربات مهلکی بر سازمان او و کشور لبنان وارد خواهد آمد.

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل در سخنان شب گذشته (یکشنبه) نیز گفته بود که ارتش اسرائیل تنها نیروهای مسلحی است که برای جنگ احتمالی با رژیم ایران، آمادگی کامل دارد.

4 دیدگاه‌

  1. حسن نصرالله خودش که هیچ قدرتی ویا اراده ای ندارد بلکه ازطرف ایران سوختگیری سیاسی ودلاری میگیرد ورجز میخواند. حسن نصرالله برده کیست؟

    • اگر این اجرایی شد این بار إسرائیل باید چنان پاسخ کوبنده اَی به حزب الله بدهد که کلا این گروه شبه نظامی مثل داعش کلا از بازی کنار رود

  2. دشمنان اسرائیل جرات نزدیک شدن به اسرائیل رو ندارن..
    امیدوارم دشمنان اسرائیل روزی از کره زمین محو بشن..
    جمهوری اسلامی ۴ سال آینده رو نخواهد دید

  3. شما اینقدر ضعیفدو ناتوان هستید که یه گروه کوچیک به نام حزب اله راحت شما رو تهدید میکنه.شما همون بهتر که انرژی خودتونو صرف مقابله با حزب اله بکنید و روی ایران زوم نکنید.ضمنا قدرت نظامی شما بزرگنمایی شده و در اون حد نیستید. ایران هم ایران دهه شصت نیست.کافیه یه دونه موشک به تل اویو بخوره.بلافاصله مهاجرت معکوس شروع میشه.

Comments are closed.