در اوج بحران کورونا، رژیم ایران دوباره اسرائیل با حمله موشکی و نابودی این کشور تهدید می کند

در همان حال که مقامات سیاسی رژیم ایران ناله بر آورده اند که برای مبارزه با ویروس کورونا پول ندارند و دولت ایالات متحده باید تحریم ها را باطل کند تا ایران بتواند نفس بکشد، سپاه پاسداران رشته تحریکات جنگی خود را در منطقه از سر گرفته تا شاید با ایجاد یک جو نظامی و خطرناک بتواند ایالات متحده را در تنگنا قرار دهد.

اکنون مدتی است که حسن روحانی و محمد جواد ظریف و دیگر سیاستمداران رژیم به کارزار گسترده ای پرداخته و ادعاهای مختلفی مطرح ساخته اند تا شاید با ایجاد یک فشار جهانی، ایالات متحده را وادار به توقف تحریم های سازند، ولی هنوز نتیجه ای از این تلاش نگرفته اند و تصور می روزد که سپاه پاسداران قصد دارد از طریق تعرضات جنگی بکوشد به این هدف برسد.

مقامات نظامی ایالات متحده امروز هشدار دادند که رژیم ایران از این تحریکات دست بردارد.

همزمان، رسانه های خبری وابسته به سپاه پاسداران تهدیدات جنگی خود علیه اسرائیل را از سر گرفتند و سامانه خبری موسوم به “باشگاه خبرنگاران جوان” گزارشی را درباره یک موشک جدید منتشر ساخت که به ادعای سپاه پاسداران، قادر است به اسرائیل اصابت کرده و این کشور را تخریب کند.

در یک گزارش در روزنامه اسرائیلی جروزالم پست آمده است که رژیم ایران و گروه تروریستی داعش می کوشند با استفاده از این فرصت که همه کشورهای منطقه درگیر با ویروس کورونا هستند، بر شدت هرج و مرج و بهم ریختگی در این ناحیه از جهان بیافزاید و توان تخریبی و فتنه گری خود را تقویت کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: «موشک یکی از انواع تجهیزات و تسلیحاتی است که نقش تاثیرگذار هستند و تل آویو در تیررس راکت های نیروهای مسلح حکومت اسلامی ایران قرار دارد.

فرماندهان سپاه پاسداران بارها گفته اند که با شلیک یک یا چند موشک خواهند توانست اسرائیل را در کوتاه ترین مدت نابود کنند.

تصور می رفت در شرایط کنونی که کورونا همچنان در ایران مرگ می آفریند و ایران به دلسوزی و کمک مالی جهان در این زمینه نیاز دارد، این گونه تهدیدهای جنگی علیه اسرائیل متوقف شود. ولی سپاه پاسداران در همان حال که ادعا می کند با همه توان خود مشغول مبارزه با کورونا و اختراع دستگاه های جدید می باشد، از فکر تهدید علیه موجودیت اسرائیل نیز دست برنداشته است.