در اوج بحران کورونا و خطر آغاز موج دوم همه گیری، سپاه پاسداران از تولید موشک جدید زمین به دریا خبر داد

سپاه پاسداران امروز (شنبه) در یک اقدام تحریک آمیز دیگر اعلام کرد که توانسته است نوع جدیدی موشک های زمین به دریا بسازد که هفتصد کیلومتر برد دارد و کشتی های بازرگانی و رزمناوها خارجی را تا فاصله بسیار دوری از سواحل ایران می تواند به خطر اندازد. آگاهان می گویند که اعلام این خبر، در اوج بحران کورونا و بحران جنگی در منطقه، اقدام دیگری از جانب سپاه به هدف افزایش تنش جنگی در منطقه به هدف دستیابی به منافع سیاسی و نظامی می باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، سپاهی علیرضا تنگسیری امروز (شنبه) در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که این موشک ها اکنون مدتی است در اختیار نیروی دریایی سپاه قرار گرفته است. این موشک های زمین به دریا از نوع کروز می باشد، یعنی می تواند هنگام پرواز، هدف را ردیابی کرده و آن را منهدم سازد.

اعلام عملیاتی شدن این موشک، همزمان با تهدید تنگسیری می باشد که اعلام کرد از این پس ناوگان آمریکایی حق ندارد در آب های خلیج فارس و دریای عمان، در نزدیک ناحیه رزمایشی سپاه حضور داشته باشد. این تهدید ممکن است موجب بروز درگیری جنگی شود.

سپاهی تنگسیری به نام این موشک و مشخصات جنگی آن اشاره ای نکرد و حتی صریحا نگفت که موشک ساخت خود ایران است. ولی اشاره به برد موشک، به هدف شدت بخشیدن به تهدید جنگی علیه ایالات متحده بود.

کارشناسان سپاه پاسداران گفتند که تا کنون دورپروازترین موشک های کروز که در اختیار نیروی دریایی سپاه پاسداران است، سیصد کیلومتر برد دارد.

2 دیدگاه‌

  1. سلام.سوال از شما:واقعه هولوکاست توسط هیتلر که اصالتا آلمانی و از یک‌کشوراروپایی بودش اتفاق افتاد،چرا شما اومدین در خاورمیانه و فلسطین رو اشغال کردین؟بعدشم چرا آمریکا ۱۰هزار کیلومتر اومده اینور دنیا تو‌ خلیج فارس چیکار کنه؟اگر بحث امنیته که این همه کشور هستن خودشون میتونن اتحادیه نظامی تشکیل بدن و ‌مشترکا نظم رو ‌در این منطقه برقرار کنن پس اینکه ایران داره میزنه تو گوش آمریکا به نظر من کار درستی میکنه.
    آمریکا مثل دزدی میمونه که رفته خونه کسی واسه دزدی صاحبخونه متوجه میشه و اونو‌ میبینه که داره سرمایش رو غارت میکنه ولی دزده بهش میگه حرف نزن هر چیزی دوست دارم‌ از خونت میبرم و حق نداری چیزی بگی.این حکایت آمریکا و‌صهیون هستش

  2. مانند کسانی که در کوچکی عقده اسباب بازی نداشته را داشته اند ۴۱ سال است که با کمک روس و چین و حمایت کشورهای فرصت طلب اروپایی دارند عقده هایشان را با موشک بازی و جنگ و جدال خالی میکنند! واقعا که وای بر ما.

Comments are closed.