در اوج تنش با اسرائیل، روزنامه جمهوری اسلامی: «اسرائیل که در شمال ایران نفوذ کرده، اکنون جنوب را هدف دارد»

در همان حال که حمله موشکی به کشتی بازرگانی اسرائیلی، تب جنگی را بالا برده، روزنامه جمهوری اسلامی چاپ تهران در مقاله اساسی خود، از افزایش همکاری ها بین اسرائیل و امیر نشین های عرب حوزه خلیج فارس ابراز نگرانی کرد و هشدار داد که این روند ممکن است یک کمربند نظامی در جنوب کشور علیه حکومت اسلامی ایران به وجود آورد.

جمهوری اسلامی، در این ارزیابی تحلیلی خود، به بررسی گزارش هایی پرداخت که در روزهای اخیر در رسانه های اسرائیلی انتشار یافته و به موجب آن، گفتگوهای اسرائیل با امیرنشین ها و حتی دولت عربستان سعودی برای برپایی یک محور ایستادگی علیه زیاده روی های حکومت اسلامی ایران به خوبی پیش می رود.

با آن که هنوز معلوم نیست آیا دولت پرزیدنت بایدن به این محور خواهد پیوست، در دوران ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ، مقرر شد که خاورمیانه نیز به حوزه ماموریت فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا ملقب به سنتکام افزوده شود.

روزنامه جمهوری اسلامی در مقاله اساسی امروز خود (دوشنبه) ابراز نگرانی کرد که هدف اسرائیل از برپاسازی جبهه نظامی مشترک، آن نیست که بر قدرت دفاع امیرنشین ها بیافزاید، بلکه می خواهد با این شیوه در مرزهای جنوبی ایران جای پایی برای خود به وجود آورد.

جمهوری اسلامی ارزیابی کرد که اسرائیل در سال های اخیر توانسته است در مرزهای شمالی و شمال غربی ایران نیز نفوذ کند و حلقه محاصره علیه رژیم ایران را تنگ تر سازد.

اشاره این روزنامه، از جمله به روابط دوستانه اسرائیل با جمهوری آذربایجان است.

فرماندهان سپاه پاسداران تا کنون بارها گفته اند که به آسانی شگفت آوری، می توانند اسرائیل را نابود کنند. آن ها همچنین گفته اند که حکومت ایران دارای چنان قدرت نظامی کوبنده ای است که می تواند هر تجاوزگری را “از کردۀ خود پشیمان کند”.