در اوج شیوع کورونا، حکومت ایران ادعا می کند که پروازها به اروپا از سر گرفته می شود

معاون وزیر راه  حکومت ایران خبرداد که  پروازهای ایران‌ایر به اروپا از سر گرفته می‌شود. این تصمیم در حالی اعلام می گردد که بسیاری از کشورها و از جمله اسرائیل، پروازهای خود به بسیاری از کشورهای اروپایی را متوقف ساخته اند.

در حال حاضر، نه تنها ایتالیا به یکی از خطرناک ترین مراکز ابتلا به کورونا شناخته شده، بلکه در چند کشور دیگر مانند اتریش نیز خطر آن افزایش می یابد.

در هفته های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی اجازه نداده اند که مسافران ایرانی وارد خاک آن ها شوند.

شهرام آدم‌نژاد گفت:  پروازهای اروپایی هواپیمایی جمهوری اسلامی بعد از چند روز وقفه، امروز (چهارشنبه) ۲۱ اسفند از سرگرفته می‌شود.

روابط عمومی ایران‌ایر نیز بیشتر با انتشار اطلاعیه ای  اعلام کرده بود ‌«با توجه به محدودیت‌هایی که به دلایل نامعلوم از طرف اروپا بر پروازهای هما اعمال گردیده، تمامی پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مقاصد اروپایی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است».

نه اتحادیه اروپا و نه مقامات ایران دقیقا علت توقف پروازها را اعلام نکردند، اما پایگاه خبری “اس‌بی‌سی” اتریش پیشتر گزارش داد که آژانس ایمنی هوانوردی اروپا از ورود سه هواپیمای ایرانی به حریم این اتحادیه “به خاطر به روز رسانی نکردن مجوزهای لازم برای پرواز” ممانعت کرده است.

روزنامه آرمان ملی نیز در این باره  گزارش داد شواهد موجود نشان می‌دهد که ضعف نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ایران که به سبب “تحریم‌های ایالات متحده” به‌وجود آمده، عامل اصلی لغو پروازهای “ایران‌ایر” به اروپا بوده است.