در اوج کورونا، سرکرده جهاد اسلامی فلسطین، وابسته به رژیم ایران، مردم اسرائیل را به حملات گسترده موشکی تهدید کرد

زیاد النخاله سرکرده گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین که مستقیما از ترهان دستور می گیرد

در حالی که اسرائیل و جهان از خطر شیوع گسترده ویروس کورونا در نوار غزه نگران هستند و می کوشند برای جلوگیری از آن، به اقدامات لازم دست بزنند، گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین که از حکومت ایران دستور می گیرد و از نابودی اسرائیل سخن می گوید، در بیانیه تازه ای تهدید کرد که اگر محاصره دریایی و زمینی نوار غزه برداشته نشود، این گروه تروریستی به حملات گسترده موشکی دست خواهد زد و همه ملت اسرائیل را ناچار خواهد ساخت همگی به پناهگاه های زیرزمینی بگریزند.

اشاره این گروه تروریستی به حملات موشکی می باشد که گروه های ترور در غزه از سال ها پیش غلیه اسرائیل آغاز کرده اند و این کشور را هدف بیش از سی هزار موشک قرار داده اند و کوشیده اند زندگی مردم اسرائیل را فلج کنند.

این تهدید گروه جهاد اسلامی چند روز پیش از برگزاری عید پسح (عید آزادی و بهار یهودیان) انتشار می یابد. یهودیان در شب عید، در اسرائیل و جهان به صورت خانوادگی دور هم گرد می آیند و با خواندن سرودهای شاد و روایات مذهبی در مورد نجات قوم یهود از اسارت مصر، این آئین سنتی را برگزار می کنند.

زیاد النخاله، سرکرده گروه تروریستی جهاد اسلامی، که مستقیما از تهران دستور می گیرد، در تهدید نظامی خود علیه امنیت اسرائیل گفت: اگر اسرائیل محاصره زمینی و دریایی غزه را متوقف نکند و تروریست های زندانی در این کشور را رها نسازد، مردم آن ناچار خواهند شد به پناهگاه روی آورند.

النخاله، عملا از رهبران حماس و دیگر گروه های تروریستی که مدتی است عملیات تعرضی علیه اسرائیل را متوقف ساخته اند، زبان به انتقاد گشود و گفت: «رهبران ملی فلسطینی باید تدبیر بیشتری به خرج دهند و در دفاع از ملت فلسطین تردیدی به خود راه اندهند». این سخنان در حالی بیان می شود که حماس در طول یک سال و نیم گذشته، هر هفته تظاهرات خونینی در کنار جدار مرزی با اسرائیل برگزار می کرد تا شاید این کشور را ناچار به برداشتن محاصره کنند. ولی حماس و دیگر سازمان های ترور که در این آشوب ها سهم داشتند، علیرغم قربانیان و زخمی های متعددی که داشتند، به هیچ گونه امتیازی دست نیافتند.

اکنون چند هفته است که همزمان با واگیری کورونا در منطقه، این تظاهرات خشونت بار متوقف شده است.

النخاله ادعا کرد که خطر شیوع کورونا در نوار غزه، ایجاب می کند که اسرائیل به این محاصره پایان دهد. کارشناسان امنیتی می گویند که اگر غزه در کنترل نباشد، عوامل وابسته به رژیم ایران، در کوتاه ترین مدت آن سرزمین را به کانون خطرناکتری از تروز و تجاوز علیه اسرائیل مبدل خواهند ساخت.

یک دیدگاه

Comments are closed.