در ایران آمار مبتلایان به کورونا از ۳۸۴ هزار تن گذشت

آخرین آمار کورونا در ایران:  از ظهر روز گذشته تا امروز،  (شنبه) ۱۱۰  تن جان باختند و  ۱۸۹۴ تن دیگر مبتلا شدند.

سخنگوی  وزارت بهداشت ادعا کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۱۱۰ تن  از مبتلایان جان دادند، که  ۱۹ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۲ هزار و ۱۵۴ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۸۹۴ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۳۲ تن  از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به ۳۸۴ هزار و ۶۶۶ تن رسیده است».

لاری افزود:   ۳۷۰۸ تن از بیماران حالشان وخیم است ودر وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت مانند همیشه در ادامه گفت: ۱۳ استان کشور در وضعیت قرمز و ۱۵ استان در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه این خبر آمده است که با تصمیم ستاد استانی کورونا بازگشایی مدارس در اصفهان یک هفته به تعویق افتاد

آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اعلام کرد که به علت وضعیت قرمز شیوع کورونا و افزایش شمار جان‌باختگان بر اثر این ویروس در اصفهان، ستاد استانی مبارزه با کرونا بازگشایی مدارس در استان و شهر اصفهان  را یک هفته به تعویق انداخت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد که اکنون روند ابتلا به کرونا در اصفهان با شیب صعودی همراه بوده و آمار جان‌باختگان طی روزهای افزایش پیدا کرده است.

دکتر نجیمی گفت:  نمی‌دانیم در خصوص بازگشایی مدارس چه فرد یا افرادی و بر چه اساسی تصمیم گیرنده هستند، اما  وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پرورش باید به شکل علمی درباره شیوع کرونا با هم تعامل داشته باشند،  اما اینکه چرا دستور به بازگشایی مدارس داده شده، بر ما نیز پوشیده است.