در ایران آمار مبتلایان کورونا از ۳۷۸ هزار تن گذشت

آخرین آمار کورونا در ایران:  در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون (چهارشنبه )  ۱۲۵ تن جان باختند و   ۱۸۵۸ تن  دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت ادعا کرد: از ظهر روز گذشته تا امروز،  ۱۲۵ تن از مبتلایان جان دادند، که  ۲۴ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۷۹۷ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۸۵۸  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود۲۱۶ تن  از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به  ۳۷۸ هزار و ۷۵۲ تن رسیده است».

لاری افزود:   ۳۶۹۳ تن از بیماران حالشان وخیم است ودر وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او در ادامه افزود: ۱۳ استان کشور در وضعیت قرمز و ۱۵ استان کشور در وضعیت هشدار قرار دارد.

در ادامه این خبر امده است که حمید سوری عضو ستاد ملی مقابله با کورونا، نیز گفته است که  «سفرهای اخیر که در روزهای گذشته بدون توجه به توصیه ها و اصول بهداشتی انجام شد، اپیدمی کورونا را در کشور طی هفته های آینده گسترش می دهد و معلوم نیست قربانیان آن کدام یک از اطرافیان ما باشد.

مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری، نیز  با اشاره به رشد فزایندۀ تعداد مبتلایان به کورونا در این  استان گفت: «روند شیوع کرونا در این استان به بیشترین میزان از ابتدای همه گیری آن تا کنون رسیده است».

دبیر ستاد مبارزه با کورونا در استان بوشهر نیز  گفت: « در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند».

وی افزود: «جان باختگان اخیر کرونا در رده سنی ۳۶ تا ۷۹ ساله قرار داشته اند و هم‌اکنون ۵۴ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند که از این تعداد در حال حاضر ۲۶ مورد از آنها با کمک دستگاه نفس می‌کشند».