در ایران شمار مبتلایان از ۳۸۶ هزار تن گذشت

آخرین آمار کورونا در ایران:  از ظهر روز گذشته تا امروز،  (یکشنبه)   ۱۳۹  تن جان باختند و ۱۹۹۲ تن دیگر مبتلا شدند.

سخنگوی  وزارت بهداشت ادعا کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۱۳۹ تن  از مبتلایان جان دادند، که  ۲۹ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۲ هزار و ۲۹۳ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۹۹۲ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۹۸ تن  از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به ۳۸۶ هزار و ۶۵۸ تن رسیده است».

لاری افزود:   ۳۷۲۲ تن از بیماران حالشان وخیم است و در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او مانند روز گذشته  گفت: ۱۳ استان کشور در وضعیت قرمز و ۱۵ استان در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه این خبر امده است که دکتر محمد فتحی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز، نیز اعلام کرد:  « در ۲۴ ساعت گذشته، ۴ بیمار مبتلا به کورونا جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری  در استان به ۹۶۷ نفر رسیده است».

پیمان نامدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین، نیز گفت: «تا روز جمعه، ۵۱ مورد جدید ابتلا به کرونا داشتیم که در بیمارستان‌های استان بستری شدند و با این حساب تعداد بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان‌های استان بستری هستند به ۳۱۲ نفر رسیده است که از این تعداد ۶۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت هستند».

پایگاه خبری دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، نیز اعلام کرد که استان زنجان از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد .

سعید کشمیری دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر، هم گفت: «تخت ها پر شده وضعیت استان از قرمز هم فراتر رفته است».

دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، نیز با اشاره به افزایش شمار بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان در هفتۀ گذشته نسبت به بیماران ترخیصی، گفت: «هم اکنون استان هرمزگان در وضعیت نارنجی (هشدار خطر محسوس شیوع) قرار دارد، اما برخی از شهرستان های استان در وضعیت قرمز به سر می برند و با توجه به آمارها پیش بینی می کنیم که در دو هفتۀ آینده، شمار بیماران کرونایی بستری در هرمزگان افزایش یابد».