در ایران شمار مبتلایان از ۸۹۴ هزار تن گذشت

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز(چهارشنبه)، ۴۶۹ تن جان باختند و۱۳۸۴۳ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  «  ۴۶۹ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۳۰ تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۴۶ هزار و ۲۰۷ تن رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۳۸۴۳ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۱۴ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  ۸۹۴ هزار و ۳۸۵ تن رسید.

لاری  گفت: حال ۵۸۳۲ تن از بیماران بسیار وخیم است.

او افزود: ۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز و زرد و نارنجی قرار دارد

در ادامه این خبر، محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، نیز خبرداد: «در شبانه روز گذشته، ۱۵ مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کورونا در استان مرکزی گزارش شده است که بر این اساس، تعداد فوتی ها در اثر ابتلا به این ویروس ۱۲۰۳ نفر می رسد».

او افزود: «بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کروناویروس، تعداد ۲۲۲ مورد جدید ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده اند که بدین ترتیب، تعداد موارد مبتلا به کورونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون، به ۳٠ هزار و ۶۱۹ نفر رسیده است».

پرویز یزدان‌پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، نیز از افزایش شمار جان باختگان کرونا در استان، به ۲۹۶ نفر خبر داد و گفت: «هم اکنون ۴۴۰ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند».

محمدرضا جوادی یگانه، معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، نیز در  حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد که نتایج نظرسنجی شهرداری تهران نشان می‌دهد که نگرانی مردم تهران از ابتلا به کورونا در بالاترین سطح خود قرار دارد.