در ایران شمار مبتلایان کورونا ازمرز ۳۸۰ هزار تن گذشت

آخرین آمار کورونا در ایران:  در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون (پنج شنبه )  ۱۲۹  تن جان باختند و۱۹۹۴ تن  دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت ادعا کرد: از ظهر روز گذشته تا امروز، ۱۲۹ تن از مبتلایان جان دادند، که  ۴ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۹۲۶  تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۹۹۴ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۱۳۶ تن  از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به ۳۸۰ هزار و ۷۴۶ تن رسیده است».

لاری افزود:   ۳۷۰۲ تن از بیماران حالشان وخیم است ودر وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او همانند روزهای گذشته  افزود: ۱۳ استان کشور در وضعیت قرمز و ۱۵ استان کشور در وضعیت هشدار قرار دارد.

در ادامه این خبر امده است که سعید صفری،‌ معاون مرکز تحقیقات جراحی مغز و اعصاب عملکردی دانشگاه « بهشتی»،‌ نیز اعلام کرده است که «مهم‌ترین مساله این است که تخت آی‌سی‌یو نداریم. از الان باید به فکر فصل پاییز و زمستان باشیم».

او افزود:‌«در مراکز دولتی محدودیت بسیار زیادی برای پذیرش بیماران جدید وجود دارد».

جلیل کوهپایه‌زاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، نیز تایید کرد تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی مورد نیاز برای بیمارستان‌ها تامین نشده است.

این در حالی که  حسن روحانی و سعید نمکی،‌ پیشتر ،‌ کمبوهای بهداشتی در بحران کورونا را رد کرده بودند. روحانی گفته بود «همه چیز به وفور»‌ وجود دارد و نمکی هم از «جایگاه ممتاز» ایران در این زمینه سخن گفته بود.

صفری گفت:‌ «این موضوع موجب می‌شود یک‌سری بیماران که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند به خاطر پر بودن بخش‌ آی‌سی‌یو مجبور شوند در بخش‌های عادی تحت درمان قرار بگیرند.»

وزیر بهداشت ماه گذشته ادعا کرده بود : «این افتخار جمهوری اسلامی است که یک بیمارمان پشت در هیچ بیمارستانی سرگردان نبود».

این متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه اضافه کرد: «در این شرایط به ویزیت‌های مراقبت‌های ویژه در منزل نیاز داریم تا بتوانیم با کاستن از مراجعات به بیمارستان،‌ از تخت‌های موجود به بهترین نحو بهره ببریم».