در بحبوحه موج پنجم کرونا، استاندار سیستان و بلوچستان از آغاز موج بعدی در این استان خبر داد

در حالی که سراسر ایران، هنوز درگیر موج پنجم کروناست و مصیبت از سر مردم دست برنداشته، استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد که موج بعدی از ایرانشهر در حال آغاز است.

احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان گفت: «موج بعدی کرونا در این استان، از حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در حال آغاز بوده که این موج مربوط به عید قربان است و نگرانی جدی وجود دارد که این مهم، با موج محرم همراه و شدت گیرد».

موهبتی امروز (شنبه)، در ستاد استانی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا گفت: «در پیک ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان در حوزه کل مبتلایان به این ویروس نسبت دانشگاه‌های علوم پزشکی استان در کل ۵۹ درصد زاهدان، ۳۰ درصد ایرانشهر و ۱۱ درصد زابل بوده که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ درصد دانشگاه زاهدان به ۳۰ درصد، ایرانشهر از ۳۰ درصد به ۶۰ درصد و زابل از ۱۱ به ۱۰ درصد میزان مبتلایان رسیده و این موضوع نشان می‌دهد که موج جدید در حال شکل‌گیری است و باید امکانات لازم  برای منطقه  هماهنگ شود».

وی افزود: «دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر دانشگاه نوپایی است که بعضی شهرستان‌های ایجاد شده در جنوب سیستان و بلوچستان هنوز بیمارستان ندارند و بعضی شهرستان‌ها که بیمارستان دارد مثل دلگان، مهرستان، کنارک و هیرمند فاقد دستگاه اکسیژن‌ساز هستند و  زیرساخت‌های لازم از نظر پزشک متخصص و نیروی انسانی فراهم نیست».

موهبتی گفت: «در حوزه دارویی فعلا مشکلی نداریم ولی با توجه به روندی که از جهت ویروس کرونا در کشور  و سیستان و بلوچستان وجود دارد، نگرانیم که در این حوزه چون منتهی الیه استان‌های کشور هستیم دچار مشکلاتی شویم».