در برابر ناکارآمدی مسئولان رژیم اعضای کادر درمانی را به کشتارگاه می فرستند، پرستاران نیز به تظاهرات پرداختند

دنبال اعتراض گروهی  پرستاران گیلان و مازندران در نگرفتن حقوق و اخراجشان از کار، شماری از پرستاران اصفهان نیز امروز مقابل دادستانی نسبت به بی عدالتی ها و تبعیض‌ها ی این صنف توسط وزارت بهداشت دست به اعتراض زدند. این در حالی که قاسم جان بابایی،معاون   وزارت بهداشت ایران در ارتباط با آمار مبتلایان  کادر کشور به کورونا گفت:  بیش از ۱۰ هزار نفر از کارکنان بخش درمانی کشور به ویروس کورونا مبتلا شده‌اند.

پرستاران اصفهانی در اعتراض به تبعیض در نظام پرداختی وزارت بهداشت و درمان و عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که بیش از ۱۳ سال از تصویب آن می‌گذرد، خواستار ورود دادستانی به عنوان مدعی‌العموم شدند.

در این گزارش آمده است که  پرستاران و کادر درمانی اصفهان در اعتراض به عدم اجرای قوانین بر زمین مانده پرستاری از سوی دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت برای پیگیری مطالبات خود به دادستانی رفتند.

انجمن صنفی پرستاران ایران نیز در این باره اعلام کرد: بیش از ۱۰ روز است که پرستاران گیلان و مازندران که در میانه بحران کرونا با قراردادهای ۸۹ روزه به کار گمارده شده بودند در اعتراض به نگرفتن حقوق و اخراجشان از کار دست به تحصن زده‌اند. رئیس سازمان نظام پرستاری ایران نیز تاکید کرده که  به هیچوجه زیر بار قرارداد ۸۹ روزه نروند و افزوده است: «پدیده پرستار ۸۹ روزه متاسفانه بدعت خطرناکی است که نباید اجازه دهیم شکل بگیرد».

دکتر  محمد میرزابیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری کشور با استناد به گفته های  حسن روحانی در میانه بحران کورونا که گفته بود ۱۰ هزار پرستار به کادر درمانی کشور اضافه شده است. می‌گوید البته تعداد پرستاران به ۱۰ هزار نرسید و تنها سه هزار پرستار اضافه شد. جناب روحانی  از قرارداد ۸۹ روزه اسمی نیاورید تا در قواعد بوروکراتیک نیفتیم.

دکتر میرزابیگی در اعتراض به اخراج کادر درمانی کشور افزود : «مسئولین اینگونه بیمارستان‌ها و اینگونه مراکز نیز بدانند که لکه ننگ ناشی از این اقدام قدرناشناسانه و ناجوانمردانه آنها در تاریخ این کشور خواهد ماند. همانگونه که خاطره درخشان رشادت‌‌ها وایثارگری‌های پرستاران فداکار ما در این روزهای نفس گیر، نیز در این تاریخ پر فراز و نشیب وطن و میهن عزیزمان خواهد ماند».  رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیشتر گفته بود شماری از جان باختگان و مبتلایان کادر درمانی از بین همین پرستاران قراردادی و اخراجی بوده است.