در برخی مناطق ایران، شیوع کورونا گسترده تر شده و جان مردم آن نواحی با خطر بیشتری روبروست

شمار  مبتلایان  به کورونا در خوزستان از ۱۶ هزار و ۶۰۰ نفر گذشت،و شمار جان‌باختگان به ۶۱۳ نفر رسید .علی احسان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، با اعلام این خبر گفت: وضعیت خوزستان از قرمز هم گذشته است.

همچنین شیوع کورونا در جزیرۀ کیش شتاب گرفته است. سخنگوی شورای سلامت کیش، اعلام تا روز گذشته،۳ مورد جدید ابتلا در کیش ثبت شده است و تعداد مبتلایان به بیش از ۶۰ نفر افزایش یافته است.

این در حالیست که چندی پیش، جزیرۀ کیش در شمار مناطق سفید ابتلا به کورونا قرار داشت. با رفع محدودیت‌های پروازی و آغاز سفرها به کیش،‌ پیش‌بینی می‌شد که موج دوم ابن بیماری  در مناطق سفید دوباره شیوع یابد.

در حال حاضر با رفع محدودیت‌ها، در برخی از مناطق کم‌‌ خطر نیز کورونا جانی دوباره یافته است. تا جایی که دیروز اعلام شد ۲۷۳ نفر به شمار مبتلایان در استان هرمزگان افزوده شده و ۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

مجید خورشیدی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان بوشهر اعلام کرد که این استان در میزان شیوع ویروس رکورد زده است و اگر این روند ادامه یابد، وضعیت وخیم‌تر خواهد شد.

رییس بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه استان فارس به مرحله هشدار کرونا رسیده است، در خصوص افزایش ناگهانی ابتلا به کورونا گفت: «افزایش آمار مبتلایان در روزهای اخیر در استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و کرمان و مجاور بودن آنها با استان فارس، منجر به افزایش ناگهانی شیوع ویروس در استان فارس شده است و این استان در حال حاضر به مرحله هشدار رسیده است».

در گزارش ها آمده است که آمار ابتلا در کرمان از مرز ٢٠٠٠ نفر گذشته است و جیرفت در وضعیت قرمز قرار دارد

بندرعباس، قشم، میناب و رودان در استان هرمزگان، نیز در وضعیت قرمز قرار دارند. دکتر فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، با اعلام این خبر گفت:  «پیش‌بینی می‌شد که در اواسط خرداد ماه در این پیک شاهد موج سوم این بیماری باشیم و در دو هفتۀ اخیر، جهش قابل توجهی در آمار مبتلایان  در استان هرمزگان داشتیم».

استان های کرمانشاه و کردستان ، خراسان شمالی و لرستان نیز در وضعیت قرمز قرار دارند و امار مبتلایان و جانباختگان رو به افزایش است.