در بهبهان شمار نامعلومی از تظاهرکنندگان شب گذشته بازداشت شدند، ولی تنش در همه شهرها ادامه دارد

پس از یک رشته اعتراض های مردمی در چندین شهر ایران و به ویژه در بهبهان، خبر رسید که نیروهای امنیتی ، شمار نامعلومی از شهروندان  بهبهانی، را که شب گذشته (پنجشنبه )در اعتراض به  وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته” به خیابان ها آمده بودند،  بازداشت کردند.

محمد عزیزی،  فرمانده انتظامی شهرستان بهبهان، با تایید این خبر گفت: مردم معترض در پی یک فراخوان ،  برای اعتراض به وضعیت اقتصادی در ساعت ۲۱ پنجشنبه در میدان بانک ملی این شهرستان تجمع کردند.

او افزود: پلیس در ابتدای این اعتراضات تلاش کرد تا آنان را با مذاکرده متفرق کند اما آنها نه تنها متفرق نشدند بلکه اقدام به سردادن شعارهای علیه حکومت دادند و به  همین دلیل پلیس هم با صلابتانان برخورد کرده و  اقدام به متفرق کردن اجباری آنها نمود.

معترضان شب گذشته در بهبهان  در میدان بانک ملی بهبهان، اعتراض خود را با سر دادن شعارهایی از جمله “توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه”، “نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران”، “ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد” خشم خود را نسبت به رژیم ابراز کردند.

بنابر تصاویر ارسالی از بهبهان، این شهر در محاصره نیروهای گارد ویژه قرار گرفته است و نیروهای امنیتی ‏و گارد ویژه ، با پرتاب گاز اشک آور، به‌ سمت معترضین در بهبهان حمله کرده و سعی بر متفرق کردن آنان کرده‌اند.

فرمانده انتظامی بهبهان گفت:  مردم باید بدانند که افرادی که در شرایط حساس کنونی قصد اعتراض و به نوعی  ضربه زدن به نظام را دارند به طور حتم بازداشت و سرکوب خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، در میان بازداشت شدگان شب گذشته در بهبهان،  فرزانه انصاری‌فر، خواهر فرزاد انصاری‌فر از کشته‌شدگان اعتراضات آبان در بهبهان، نیز دستگیر شده و به مکان نامعلومی برده شده است.

فرزانه انصاری‌فر پیشتر گفته بود که از زمان کشته‌شدن فرزاد انصاری‌فر،بارها  اعضای خانواده او از سوی نهادهای امنیتی تحت فشار قرار دارند. او چند ماه قبل با انتشار ویدیویی گفت که منزل‌شان چند با مورد حمله قرار گرفته و خودروی شخصی‌اش نیز به آتش کشیده شده است.

مقام‌های رسمی تاکنون درباره دلیل بازداشت فرزانه انصاری‌فر توضیحی ارائه نکرده‌اند.

هم چنین تاکنون هیچ یک از رسانه های رسمی حکومت در باره اعتراضات شب گذشته بهبهان واکنش نشان نداده اند.

خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران در اواخر خرداد ۹۹، گزارشی از وضعیت اسفناک، بی آبی در بهبهان ، و  روستاهای اطراف آن ، منتشر کرده بود که در این گزارش نوشته بود: مردم بهبهان و حومه آن همچنان در روزهای بی‌آبی به سر می‌برند و در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان شهرستان هستند.