در بیلوردهای شیراز بمناسبت “هفته دفاع مقدس” ، سربازان اسرائیلی بعنوان ایرانی معرفی شده اند

نصب تصاویر بزرگ سربازان دلاور اسرائیلی در شیراز، جنجال بزرگی در آن شهر به راه انداخت.سخن از بیلبوردهایی است که در آن به مناسبت آن چه که هفته دفاع مقدس می نامند، در ابعاد بسیار بزرگ و ارتفاع زیاد، در نقاط پر رفت و آمد شیراز نصب کرده بودند.

دفاع مقدس نامی است که رژیم ایران برای جنگ هشت ساله با عراق انتخاب کرده است – جنگی که خمینی می گفت وقتی در آن پیروز شود، می تواند سپاه پاسداران را مستقیما و از طریق کربلا به سوی جنگ با اسرائیل بفرستد

در این بیلبورد سه سرباز دیده می شوند که نشان شهامت و دلاوری هستند. ولی ساعاتی پس از نصب بیلبوردها معلوم شد که این افراد سه سرباز اسرائیلی هستند که با قد افراشته و چهره ای پرافتخار در کنار هم ایستاده اند و نقاشان حکومت اسلامی ایران آن ها را از یک عکس اسرائیلی کپی کرده اند، بی آن که بدانند سخن از سربازان اسرائیلی است.

آن چه قضیه را حنجالی تر کرده، این واقعیت است که در عکس اصلی، در کنار آن سه سرباز رشید، یک دختر سرباز هم با قامت افراشته و در حالی که لبخند به لب دارد دیده می شد که کپی کنندگان عکس، آن را حذف کرده بودند.

کاربران فضای مجازی در ایران با این افشاگری، افزودند که پس از روشن شدن ابعاد این اشتباه افتضاح آمیز، ماموران بسیج و سپاه پاسداران به سراسر شهر شیراز هجوم آورده و همه این بیلبوردها را پائین کشیده اند تا عکس سربازان اسرائیلی به جای سربازان ایرانی موجب شرمندگی مسؤولان نگردد.

هنوز معلوم نیست که آیا حکومت از نصب بیلبوردهای جدید به مناسبت هفته جنگ با عراق خودداری خواهد کرد و یا به دنبال عکس سربازان واقعی ایرانی خواهند گشت.

2 دیدگاه‌

Comments are closed.