در تالار ورزش بحرین به سرود ملی رژیم ایران توهین شد. هکرهای ایرانی به وبسایت بحرینی حمله کردند

سامانه خبری فدراسیون فوتبال بحرین به زبان انگلیسی، در گزارشی نوشت که هدف حمله سایبری قرار گرفت و از دسترس خارج شده بود. علت این امر، ظاهرا توهین به سرود ملی رژیم ایران در تالار ورزش در بحرین بوده است. رژیم ایران از سال ها پیش می کوشد با تحریک شیعیان بحرین، موجب سقوط حکومت آن کشور شود.

یک گروه هکری به نام آلفا تیم که به نظر می رسد ایرانی است با انتشار پیامی دو زبانه  و انتشار سرود جمهوری اسلامی در اعتراض به بی احترامی تماشاگران بحرینی به این سرود نوشت : نشد تو ورزشگاه به سرود ایران گوش کنید، می‌توانید الان گوش کنید .

فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک ایران پیشتر در اعتراض به  توهین تماشاچیان بحرینی در حین پخش سرود جمهوری اسلامی ، این اقدام را توهین به ایران دانسته و باابلاغ  اعتراض خود به فدراسیون جهانی فوتبال، فدراسیون فوتبال آسیا و کمیته بین المللی المپیک نسبت به نقض قوانین و مقررات فیفا و منشور جهانی المپیک، خواستار برخورد قانونی و اعمال مجازات‌های لازم علیه فدراسیون فوتبال بحرین شده‌ اند  .

معمولا حملات سایبری با سه هدف عمده  نخست دریافت پول ، دوم دستیابی به اطلاعات حساس علمی، سیاسی یا اقتصادی ، وسوم قدرت‌نمایی یا به رخ کشیدن توانایی سایبری خود صورت می‌گیرد که صرفا برای اقدام به هک کردن سایت‌ها می‌کنند.

شمار زیادی از کشورهای غربی و به‌ویژه ایالات متحده  بارها ایران را به انجام حملات سایبری متهم کرده‌اند. وزارت دادگستری ایالات متحده نیز ابه تازگی  بیش از ۹ ایرانی را که ادعا می‌شود از اعضای این تیم هستند در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

اطلاعات آلمان نیز  نسبت به افزایش “توانایی حملات سایبری ایران” هشدار داده و از حملات سایبری به زیرساخت‌های دیجیتالی این کشور ابراز نگرانی کرده بود.

حکومت ایران نیز بارها ادعا کرده است که  قربانی حملات سایبری است. مهمترین مورد آن انتشار بدافزار استاکس نت در تاسیسات هسته‌ای نطنز است که در سال ۲۰۱۲ انجام شد. به ادعای برخی رسانه‌ها دولت آمریکا به دستور مستقیم باراک اوباما، رئیس جمهوری وقت برای اخلال در برنامه‌ هسته‌ای ایران اقدام به آلوده کردن رایانه‌های تاسیسات غنی‌سازی نطنز کرده است