«در تبلیغاتشان، پیروزی هایی را به قاسم سلیمانی نسبت می دهند، که خیالی و دروغین است» 

عمار ملکی،  استادیار علوم سیاسی در دانشگاه تیلبرگ هلند و مدیر مؤسسه پژوهشی با انتشار یادداشتی درباره بزرگنمایی حکومت در باره قاسم سلیمانی فرمانده پیشین سپاه قدس که توسط امریکا کشته شد نوشته است :  جنگ سوریه مستند ترین جنگ تاریخ است؛ از هر لحظه و مکانش دهها فیلم وجود دارد.هر که پیگیر تحولات سوریه بوده میداند “اگر سلیمانی نبود”اسد نمی ماند و داعش بوجود نمی‌آمد. سوریه در بدترین حالت شبیه مصر میشد و در بهترین حالت شبیه تونس!

‏این استادیار علوم سیاسی و مدیر مؤسسه پژوهشی در ادامه نوشته است : طبق آمار موجود از میزان درگیری در سالهای اوج جنگ در سوریه، اسد و مدافعانش ‎#سلیمانی/روسیه با داعش درگیر نبودند، بلکه هم داعش و هم مدافعان اسد با معترضان سوری میجنگیدند؛ یعنی داعش و سلیمانی در یک همکاری غیررسمی، مشغول کشتن مخالفان اسد و مردم سوریه بودند و به هم کاری نداشتند!

‏عمار ملکی نوشته است :  داعش را سلیمانی و حامیان اسد شکست ندادند بلکه آنرا ائتلاف ۷۴ کشور به رهبری آمریکا (اول اوباما و بعد ترامپ) و پیشمرگان کرد سوریه و منطقه از بین بردند.

مدافعان اسد، کمترین میزان درگیری را با داعش داشتند. داعش برای ‎#سلیمانی نعمت بود و بهانه حضورش در سوریه و عراق؛ بهانه دروغینی که بسیاری باور کرده بودند!