در تلاش برای تامین بخشی از کسری بودجه، روحانی مردم را به خرید سهام دولتی تشویق می کند

در تلاش برای به فروش رفتن سهام نهاد های دولتی، حسن روحانی اعلام کرد که  هر کسی می‌تواند تا ۲ میلیون تومان از  سهام  شستا را خریداری کند.

حسن روحانی در این باره  گفت: در این شرایط هم در بورس در هفته‌های گذشته قدم خوبی در زمینه شرکت‌های مربوط به سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) برداشته شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت و تاثیرگذار بود.

روحانی در ادامه وعده داد  که وزارت اقتصاد سهامی را به صورت واحدهایی به نام ETF که  ترکیبی از بانک‌هاو سهام بیمه‌های مهم کشور است  به مردم عرضه می کند  و هر کسی می‌تواند تا ۲ میلیون تومان این سهام را خریداری کند و از یک تخفیفی هم برخوردار می‌شود.

دولت که این روزها با کمبود شدید بودجه  روبرو شده سعی می کند از طریق فروش اموال دولتی  کمبود نقدینگی خود را جبران کند.

روحانی افزود:  این یکی از راه‌های حرکت اقتصادی ما در  سال جهش تولید است، و شرط موفقیت ان در گرو  فعالیت درست بانک‌ها است، و همچنین یکی از راه‌های مهم، بازار سرمایه و بازار کار است که باید کاری کنیم که اشتغال را بوجود بیاوریم و جبران کنیم.

روحانی ادعا کرد که  شرایط آمار اشتغال تا قبل از کرونا، خوب است، و ۱.۷ واحد درصد بیکاری کاهش پیدا کرده است. اما همه می‌دانیم که سال جدید یک شرایط خاصی داریم و باید خودمان را آماده کنیم تا بیکاری‌ها را به یک نحوی جبران کنیم.