در تهران هزاران قبر برای دفن قربانیان احتمالی بیماری کورونا تدارک دیده شده است

در تهران اعلام شد، از میان ٢٢ راننده تاکسی  در شهرهای ایران که بر اثر ابتلا به کورونا جان باخته اند، ١٣ تن از آنان رانندگان تاکسی در تهران و ٩ تن دیگر از شهرهای مختلف کشور بوده اند.

همچنین گزارش رسید که در هرمزگان، یک کودک یک ساله نیز در اثر ابتلا به کرونا بستری گردیده و هم اکنون در حال درمان است.

و در کنار آمار مبتلایان و مرگ و میر خبر رسید که  یک بانوی ۸۵ ساله بابلی که با علائم شدید کرونا در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل بستری شده بود ، روز گذشته با بهبودی کامل به خانه بازگشت.

و در خبر دیگری از تدارک  حکومت ایران برای دفن قربانیان احتمالی کورونا در تهران آمده است که معاون خدمات شهری شهرداری تهران، در بهشت زهرا ۱۰ هزار قبر جدید در این قطعه انجام شده است.

مجتبی یزدانی گفت که چند سردخانه جدید و دو کانتینر ۱۲ متری یخچال‌دار به تجهیزات بهشت زهرا اضافه شده است.

وی اعلام نکرد که تاکنون چند نفر از جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در تهران دفن شده‌اند. مقامات جمهوری اسلامی تعداد افراد جان‌باخته بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در تهران و دیگر شهرهای ایران را به تفکیک اعلام نکرده‌اند.

پیش‌بینی ۱۰ هزار قبر برای قربانیان احتمالی کرونا در بهشت زهرای تهران در حالی انجام شده که بر اساس آمار اعلام شده از طرف وزارت بهداشت ۴۴۷۴ نفر در کل ایران جان باخته‌اند.

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران نیز در تایید این نظر می‌گوید بازگشت به کار دوسوم کارمندان و کارگران باعث نگرانی از شیوع دوباره کرونا شده است.

علیرضا زالی نیز در این باره گفته: از سرگیری فعالیت اداره‌های دولتی و برخی از واحدهای صنفی بزرگراه‌ها و خیابان‌های پایتخت به شدت شلوغ شده و ازدحام جمعیت در وسایل نقلیه عمومی امکان فاصله‌گذاری فیزیکی را نمی‌دهد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: این کاملا روشن است که  وسایل حمل و نقل عمومی “قطعا” با ازدحام جمعیت روبرو می‌شوند و این دستور کاملا مغایر با نظر  “وزارت بهداشت و سازمان‌های بهداشتی، است که حمل و نقل عمومی را آلوده‌تر از فضاهای دیگر همچون مدارس، دانشگاه‌ها و غیره می‌دانند”.