در جریان اعتصاب گسترده در کردستان ۱۶ تن دستگیر شدند

اعتصابات در استان کردستان به صورت گسترده  دیروز و امروز ادامه داشت در جریان این اعتصاب مأموران حکومت اسلامی دست‌کم ۱۶ تن را دستگیر کردند و برای ایجاد نگرانی در میان بازاریان و اعتصابیون اقدام به پاشیدن اسپری رنگ بر روی درهای برخی مغازه های بسته شده کردند.

خبرگزاری هرانا ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر گزارش داد که نیروهای امنیتی برای مقابله با اعتصابات از طریق علامت‌گذاری مغازه ها بسته شده به نوعی تهدید تلقی می شود.

روز چهارشنبه دیروز ۲۱ شهریورماه شهرهای مختلف استان کردستان و استان های کرمانشاه و آذربایجان غربی صحنه اعتصابات گسترده بازاریان در واکنش به اعدام سه جوان کرد ایرانی و موشک باران پایگاه احزاب کُرد بود این اعتصاب ها با فراخوان عمومی در شبکه های اجتماعی و همچنین دعوت از احزاب کرد ایرانی طی روزهای اخیر شکل گرفته بود.

گزارش‌ها از شهرهای مختلف کردستان و دیگر استان‌های کرمانشاه و آذربایجان غربی حاکی است که اعتصاب با استقبال تمام طبقات روبرو شد.

در مهاباد -سنندج- مریوان- پیرانشهر- اشنویه- بوکان و شهرهای دیگر کردستان نیز مردم مغازه های خود را بستند و نوعی همبستگی و اتحاد و وحدت را میان خود به نمایش گذاشتند.

دو فعال مدنی که از دو روز گذشته در بازداشت بودند به اطلاعات سپاه پاسداران منتقل شدند به گزارش بنیاد عبدالرحمان برومند که یک نهاد حقوق بشری است بقیه دستگیرشدگان به قید کفالت آزاد شدند.

دیروز اعتصاب عمومی در سراسر استان کردستان آغاز شد و این اعتصاب عمومی همانطور که اشاره کردیم در پی فراخوان فعالان و احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی انجام گرفت و فعالان مدنی و سیاسی در کردستان ایران این حرکت را در خانه‌های خود می مانیم نامیدند.

بر اساس فیلم های انتشار یافته تمام مغازه ها و بازاریان در استان کردستان تعطیل بودند و به اعتصاب سراسری پیوستند.