در جریان تشییع جنازه سازماندهی شده قاسم سلیمانی در کرمان، بیش از ۵۶ نفر زیر دست و پا کشته شدند؛ جنازه دفن نشد

   به روز شده   در هرج و مرجی که هنگام برگزاری مراسم خاکسپاری قاسم سلیمانی در کرمان برگزار شد ۵۶ تن از شرکت‌کنندگان کشته شدند که ممکن است این آمار در ساعات آینده باز افزایش یابد. اورژانس و استانداری کرمان با اعلام این خبر گفت: بر اثر شلوغی و ازدحام کنترل نشده، شماری از حاضران در مراسم تشیع قاسم سلیمانی جان باخته‌اند و حداقل ۲۱۳  تن نیز زخمی شده‌اند!

خبرگزاری مهر نزدیک به سپاه پاسداران نوشت: در آغازین مراسم تشیع سلیمانی در خیابان های کرمان به علت تراکم جمعیت تعدادی از حاضران کشته و یا مصدوم شدند.

بدین سان، قاسم سلیمانی که خود با عملیات نظامی آمریکا کشته شد، اکنون مرگ شماری از ایرانیان را نیز به دنبال می آورد.

خبرگزاری مهر نوشت که هیچگونه کنترلی بر جمعیت وجود نداشت. در عکس هایی که انتشار یافته، شماری کودک خردسال نیز در میان آسیب دیدگان دیده می شوند.

مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی در اهواز، تهران و مشهد و قم پایان یافت و قرار بود امروز (سه شنبه) پس از تشییع در شهر کرمان، زادگاه قاسم سلیمانی، به خاک سپرده شود ولی پس از حادثه امروز جنازه دفن نشد. مهدی صوفی، مدیر کمیته تشییع جنازه قاسم سلیمانی، دلیل لغو این مراسم را «ازدحام جمعیت» اعلام کرده است.

یک مقام امور حمل و نقل حکومت اعلام کرد که در شبانه روز اخیر، بیش از ۹۴ هزار اتوبوس و وسائل نقلیه دیگر وارد کرمان شده اند. این آمار نشان می دهد که بخش عمده ای از شرکت کنندگان در تشییع جنازه در کرمان افراد بیرون از این شهر بوده اند.

در شبکه های اجتماعی آمده بود که رژیم برای آن که تشییع جنازه را پرجمعیت نشان دهد، ده‌ها هزار نفر را با اتوبوس به کرمان منتقل کرده بود.

خبرگزاری مهر نوشت: کرمان زادگاه فرمانده پیشین نیروی “قدس سپاه” است. در این مراسم نیز  پرچم‌های حشد الشعبی ، افغانستان و حزب‌الله لبنان در دست حاضران در میدان آزادی کرمان دیده می‌شود.

حشد الشعبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که به دلیل شدت انفجار، قطعات بدن ابومهدی مهندس با دیگر کشته‌شدگان حمله پهپادی روز جمعه از جمله قاسم سلیمانی مخلوط شده است. بر این اساس پس از انجام آزمایش دی ان ای بقایای جسد ابومهدی مهندس به عراق بازگردانده می‌شود. در ادامه این بیانیه امده است که قرار است جنازه او فردا (چهارشنبه) به آبادان، خرمشهر و به مرز شلمچه برده ‌شود. او قرار است در نجف به خاک سپرده شود.

در این گزارش امده که اجساد هادی طارمی و وحید زمانی‌نیا، دو تن دیگر از همراهان قاسم سلیمانی هم روز (سه‌شنبه) در بهشت زهرا دفن خواهد شد. حسین پور جعفری یکی دیگر از همراهان سلیمانی همراه او در کرمان دفن می‌شود.