در جریان درگیری با ارتش اسرائیل در نوار غزه، چهار چریک مسلح فلسطینی کشته شدند

تیربار کالاچنیکوف (که ایرانیان آن را کلاشینکف تلفظ می کنند) در کنار یکی از چریک های مقتول فلسطینی یافت شد

ارتش اسرائیل تلاش یک گروه تروریستی فلسطینی را که قصد داشت شبانه از نوار غزه وارد خاک اسرائیل شود و به عملیات آدم کشی دست بزند، خنثی کرد و در جریان یک رویارویی نظامی چهار تن از مهاجمین که به انواع جنگ افزار مجهز بودند، هلاک شدند.

مقامات اسرائیلی با استناد به میزان تسلیحاتی که اعضای این گروه با خود داشتند، ارزیابی می کنند که هدف آنان دست زدن به یک خرابکاری و آدم کشی در ابعاد گسترده بوده است.

این درگیری هنگامی آغاز گردید که شماری از چریک های فلسطینی در غزه، با استفاده از تاریکی شب، به جدار امنیتی در مرز با اسرائیل نزدیک شدند و حتی یکی از آن ها توانست با قیچی کردن تور سیمی وارد خاک اسرائیل شود. ولی دیده بانان ارتش اسرائیل که با وسایل الکترونی اوضاع در خط مرزی را رصد می کنند، این رخنه یابی را تشخیص دادند و تکاوران اسرائیلی به مصاف آن ها رفتند.

در جریان درگیری، ابتدا چریکی که وارد خاک اسرائیل شده بود هدف قرار گرفت و از پای درآمد و لحظاتی بعد سه تن دیگر از چریک ها که در آن سوی مرز در انتظار تهاجم بودند، در جریان تبادل آتش کشته شدند.

این چهار تن به تیرابر و همچنین آر پی جی مسلح بودند.

در این درگیری، یکی از چریک های فلسطینی نارنجکی به سوی تکاوران اسرائیلی پرتاب کرد، ولی با مهارتی که سربازان نشان دادند، انفجار آن آسیبی به دنبال نداشت.

حماس ادعا می کند که سه تند از کشته شدگان، افراد آن سازمان بوده اند که به دنبال خرابکار اول می دویدند تا او را از رخنه یابی به خاک اسرائیل باز دارند. حماس در هفته های اخیر می کوشد از نزدیک شدن فلسطینیان به جدار مرزی با اسرائیل جلوگیری کند تا آن ها هلاک نشوند. میزان درستی این ادعای حماس هنوز مشخص نشده است.

از سوی دیگر، تلاش مقامات نظامی و انتظامی اسرائیل برای شناسایی و بازداشت قاتل یا قاتلان یک نوسرباز اسرائیلی به نتیجه نرسیده است. این جوان که سال اول خود را در خدمت نظامی می گذراند و همزمان در مدرسه مذهبی نیز درس می خواند در تاریکی شب، پس از آن که از اتوبوس پیاده شد و راهی آبادی خود بود، از پشت سر هدف ضربات متعدد چاقو قرار گرفت و جان سپرد.

بنیامین نتانیاهو روز گذشته (آدینه) گفت که اسرائیل در گذشته ثابت کرده که همه قاتلان را شناسایی و مجازات می کند و عاملان قتل آن نوسرباز اسرائیلی نیز بالاخره شناسایی خواهند شد و به سزای اعمال خویش خواهند رسید.