در حالیکه مراسم روز قدس برگزار نمیشود اما روحانی دستور بازگشایی مساجد و نماز جمعه را صادر کرد

حسن روحانی امروز و طی سخنانی اعلام کرد که با تلاش  دولت و همت مردم شرایط بحرانی در رابطه با ویروس کورونا را پشت سر گذاشته ایم و امروز در شرایط مطلوبی قرار داریم.

حسن روحانی همچنین این موضوع را عنوان کرد که به گفته  وزارت بهداشت در مجموع ۸۳ درصد از پروتکل های اعلامی برای مردم و صنوف رعایت شده است که این میزان نشان از همکاری مردم با مسئولان بهداشتی و توجه آنها به سلامت جامعه است.

وی در حالی عنوان می کند که ۸۳ درصد از پروتکل های بهداشتی رعایت شده که چه در هفته های گذشته چه اکنون که هنوز ویروس کورونا از بین نرفته نه تنها در ایران طرح قرنطینه کامل انجام نگرفته بلکه در این روزها هیچگونه طرح رعایت قاصله و محدودیت های اجتماعی رعایت نمی شود و مردم در اماکن عمومی مانند گذشته و خیلی نزدیک به هم در حال رفت آمد هستند.

روحانی عملکرد حکومت ایران در قبال کورونا را در مقایسه با جهان درخشان توصیف کرد و این ادعارا مطرح کرد که ۷۸ میلیون نفر در طرح غربال گیری شرکت داشته اند.

وی با وجود اینکه در ابتدای سخنان خود شرایط امروز ایران در زمینه کورونا را مطلوب ارزیابی کرده بود گفت:ما باید برای شرایط  بد خود را آماده کنیم.

روحانی همچنین اعلام کرد که از روز دوشنبه بسیاری از مساجد در شهرهای مختلف باز و نمازهای جمعه در آنها برگزار خواهد گردید.

در همان حال که روحانی از بازگشایی مساجد سخن میگوید سپاهی رمضانی امروز خبر داد که امسال به علت ویروس کورونا مراسم روز قدس برگزار نخواهد شد.