در حالی که حماس کودکان فلسطینی را به مصاف ارتش اسرائیل می فرستد، شورای حقوق بشر، اسرائیل را در مظان تهمت قرار می دهد

سازمان های ترور فلسطینی اعلام کرده اند که این گونه عملیات تعرضی علیه اسرائیل، همچنان ادامه خواهد یافت

دولت اسرائیل ادعای شورای حقوق بشر سازمان ملل را بی اساس دانست که ادعا کرده که اسرائیل احتمالا با قتل کودکان فلسطینی در خط مرزی بین اسرائیل و غزه، مرتکب جنایات جنگی شده است.

در گزارش این نهاد که رو گذشته (پنجشنبه) انتشار یافت آمده بود که در جریان اغتشاشات هفتگی فلسطینیان در طول خط مرزی با اسرائیل، اسرائیل به سوی کودکان فلسطینی و روزنامه نگاران و امدادگران تیراندازی کرده و شماری از آنان را کشته است و ممکن است اسرائیل با این گونه رفتار، مرتکب جنایات جنگی شده باشد.

بنیامین نتانیاهو پس از انتشار این اتهامات، بیانیه ای صادر کرد و در آن از جمله نوشت که شورای حقوق بشر سازمان ملل، یک بار دیگر ثابت کرد که تا چه حد ظالمانه علیه اسرائیل قضاوت می کند.

سخن از روزنامه نگاران و امدادگران و کودکانی است که هر هفته، و گاهی هر روز در ساعات روشنایی یا تاریکی، در خط مرزی با اسرائیل مستقر می شوند و به پرتاب بتری های آتش زا و سنگ و بسته های مواد تخریبی می پردازند و می کوشند جدار سمی را پاره کرده و وارد اسرائیل شوند.

از دیدگاه اسرائیلیان، مسؤولان ارتکاب جنایات جنگی، سرکردگان حماس و دیگر سازمان های ترور هستند که کودکان را خط مرزی می آورند و آن ها را به عملیات تحریک آمیز علیه ارتش اسرائیل تشویق می کنند و آنها را خط مقدم می فرستند تا از پشت سر آنها بتوانند تعرضات بیشتری را علیه اسرائیل سازمان دهند.

در بیانیه نخست وزیر اسرائیل آمده است که شورای حقوق بشر سازمان ملل یکبار دیگر ثابت کرد که به طور ظالمانه ای اسرائیل را هدف قرار میدهند و با این گونه اقدامات یکطرفه، عملا به حمایت از سازمان های ترور می پردازد و عدالت را زیرپا می گذارد.

سازمان های ترور فلسطینی اعلام کرده اند که این گونه عملیات تعرضی علیه اسرائیل، همچنان ادامه خواهد یافت.

در گزارش شورای حقوق بشر سازمان ملل، هیچ اشاره ای به این واقعیت نشده است که سازمان های ترور فلسطینی، نواحی مسکونی و شهروندان غیرنظامی اسرائیل را هدف تعرض و موشک پرانی قرار می دهند و بدین سان مرتکب جنایات جنگی می شوند.