در حمله به سوریه، که به اسرائیل نسبت داده شد، چند سپاهی ایران نیز کشته شدند

به دنبال یک حمله هوایی به مواضع نظامی در خاک سوریه، که به احتمال قوی چند تن از افراد سپاه پاسداران ایرانی نیز در آن کشته شدند، روسیه و سوریه اعلام کردند که این حمله توسط اسرائیل صورت گرفته و دو هواپیمای جنگی اسرائیل از نوع اف – ۱۵ مسوول آن بوده اند. اسرائیل تا کنون واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده و معمولا این گونه اظهارات را بدون جواب می گذارد.

دولت سوریه پیشتر گفته بود که این حمله توسط چند فروند موشک صورت گرفته و احتمالا ارتش ایالات متحده مسوول آن بوده است. ولی کاخ سفید واشنگتن بلافاصله این ادعا را نادرست خواند و اعلام داشت که در چنین حمله ای نقش نداشته است.

در گزارش پیشین آمده بود که یک پایگاه نظامی ارتش سوریه به نام تی – ۴ که در نزدیکی شهر حمص قرار دارد، هدف بمب یا موشک قرار گرفته است.

در گزارش روسیه گفته شده که دو فروند هواپیمای جنگی اسرائیل از طریق خاک لبنان وارد حریم هوایی سوریه شده و به این بمباران پرداخته اند.

این یکی از موارد نادری است که ارتش روسیه با انتشار بیانیه رسمی، اسرائیل را مسوول یک حمله نظامی در خاک سوریه اعلام می کند. در گذشته نیز چند بار انگشت اتهام روسیه به سوی اسرائیل دراز شد، ولی هیچ گاه به صورت بیانیه رسمی نبود.

یک سازمان حقوق بشر اوپوزیسیون سوریه اعلام داشت که در جریان انهدام پایگاه هوایی ارتش سوریه، دست کم ۱۴ تن کشته شده اند که سه تن از افسران ارتش سوریه و شماری از افراد سپاه پاسداران ایران در شمار آن ها بوده اند.

ارتش سوریه در بیانیه خود می گوید که هواپیماهای اسرائیلی هشت موشک به سوی پایگاه هوایی در نزدیکی حمص شلیک کردند که سامانه دفاع ضد هوایی سوریه توانست پنج موشک را در هوا شکار کند.

شبکه تلویزیونی المیادین وابسته به حزب الله لبنان، که هزینه آن توسط حکومت ایران تامین می شود، گزارش داد که هنگام انجام این حمله، چند بهپاد نظامی اسرائیل بر قراز خاک لبنان در حال پرواز بودند و اوضاع را زیر نظر داشتند.

آگاهان نظامی گفتند پایگاه تی – ۴ که سپیده دم امروز هدف قرار گرفت، همان قرارگاهی است که دو ماه پیش یک پهپاد متعلق به سپاه پاسداران از آن جا پرواز داده شد و به حریم هوایی اسرائیل تجاور کرد. نیروی هوایی اسرائیل در واکنش، به عملیات گسترده بمباران در داخل خاک سوریه دست زد که در جریان آن یک فروند جنگنده اسرائیلی هدف موشک قرار گرفت و در خاک اسرائیل سقوط کرد.

5 دیدگاه‌

  1. ظاهرا روسیه در مورد این حمله از اسراییل توضیح خواسته جواب آقای پوتین اینست که اول شما در باره این موضوع توضیح بده که دشمنان اسراییل را دور خودت جمع کردی و پشتیبانی میکنی ؟

  2. جهان هیچ نیازى به ظهور منجى عدالت همچون امام زمان ندارد مى دانید چرا ؟
    چون آمریکا در جهان دارد همان کارى را مى کند که قرار بود منجى عدالت یعنى امام زمان انجام دهد و امروز حکومت آمریکا باران عدالت خداوند بر سر تمام مردم جهان است مى دانید چرا ؟
    چون حکومت صدام حسین عراق دیکتاتورى بود و توسط حمله نظامى آمریکا سقوط کرد و حکومت طالبان در افغانستان نیز دیکتاتورى اسلامى بود و توسط حمله نظامى آمریکا سقوط کرد و حکومت سرهنگ قذافى لیبى نیز دیکتاتورى بود و توسط حمله نظامى آمریکا سقوط کرد و حکومت کره شمالى نیز دیکتاتورى است و توسط اعمال فشار آمریکا به زانو درآمد و حکومت بشار اسد سوریه نیز دیکتاتورى است و آمریکا تمام سعى خود را مى کند تا از هر راه ممکن حکومت دیکتاتورى بشار اسد سوریه نیز سرنگون شود و حکومت ایران نیز دیکتاتورى اسلامى است و آمریکا مى خواهد با خروج از برجام به روش دموکراسى و از راه شورش داخلى در ایران حکومت دیکتاتورى اسلامى در ایران را نیز سرنگون کند .
    پس بنابراین حکومت آمریکا منجى عدالت در سراسر جهان است و تا آمریکا هست جهان نیازى به ظهور امام زمان ندارد .

  3. در حالی که جمهوری اسلامی خود را به دامان روسیه انداخته تا بلکه حکومت روسیه با به اصطلاح نیروی نظامی قدرتمندش حکومت رو به نابودی آخوندها را در ایران نجات دهد نیروی هواپی اسراپیل با حمله به پایگاه نظامی ارتش سوریه به نام تی –۴ قدرت نظامی روسیه را به چالش کشید زیرا روسیه از پیشرفته ترین سامانه های دفاعی ضد موشک و هوا پیما ساخت خودش در سوریه استفاده می کند و این موضوع قدرت اسراییل را در عرصه نظامی نشان میدهد جا دارد کارشناسان نظامی در این مورد به بحث بنشینند و سرآخر اینکه اسراییل با این عملیات نشان داد که توان مقابله حتی با نیروی نظامی روسیه را نیز دارد و می تواند آن را درهم بشکند

Comments are closed.