«در حمله موشکی اسرائیل به انبار تسلیحات ایرانی در دمشق، چهار پاسدار کشته شدند»

هفت تن در این حمله کشته شده اند که چهار نفر از آن ها از افراد سپاه قدس مستقر در سوریه بوده اند

دو روز پس از آن که سخنگوی وزارت خارجه حکومت ایران به اسرائیل هشدار داد که از آسیب رساندن به مواضع سپاه قدس در سوریه خودداری ورزد، وگرنه با پاسخ کوبنده و پشیمان کننده روبرو خواهد شد، رسانه های سوری گزارش دادند که نقاطی در دمشق هدف حمله موشکی قرار گرفته است.

نهاد دیده بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است، گزارش داد که موشک های پرتاب شده از داخل اسرائیل، یک بار دیگر انبارهای اسلحه متعلق به رژیم ایران را هدف قرار داده و موجب انفجار و انهدام مقادیر نامعلومی جنگ افزار شده است.

همین سازمان در گزارش بعدی خود خبر داد که هفت تن در این حمله کشته شده اند که چهار نفر از آن ها از افراد سپاه قدس مستقر در سوریه بوده اند. ارتش سوریه و سپاه پاسداران در ایران هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

ارتش سوریه، طبق معمول اعلام کرد که توانسته است شماری از موشک های پرتاب شده را رهگیری کند و خنثی سازد. ولی به اصابت موشک ها به انبارهای اسلحه اشاره ای نکرده است.

نفتالی بنت وزیر دفاع اسرائیل در این هفته در دو فرصت هشدار داده بود که اسرائیل از این پس سیاست قاطعانه تری در برابر حضور رژیم ایران در سوریه در پیش خواهد گرفت که شامل یک رشته عملیات اقتصادی، سیاسی، اطلاعاتی و نظامی خواهد بود. بنت گفته بود که رژیم ایران همانند اوختاپوس عمل می کند و بازوهای متعددی دارد که باید آن ها را یکی پس از دیگری قطع کرد. او گفته بود که رژیم ایران چیزی در سوریه ندارد که در پی آن باشد.

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران روز چهارشنبه (پریروز) در پاسخ به این سخنان گفته بود که سپاه قدس به دعوت و درخواست دولت سوریه به آن کشور رفته است. او همچنین گفته بود که اگر اسرائیل و یا هر کشور دشمن به منافع رژیم ایران در سوریه و یا هر نقطه دیگری آسیب برساند، با پاسخی کوبنده و پشیمان کننده روبرو خواهد شد.

امروز (آدینه) یک مقام نظامی سوریه که نخواست نامش برده شود گفت که موشک ها از خاک اسرائیل و از پایگاهی در بلندی های گولان به سوی دمشق شلیک شده است و سامانه های ضد هوایی سوریه شماری از آن ها را رهگیری کرده اند.

در یک گزارش دیگر آمده است که یک روز پیش از این حمله موشکی، محموله بزرگ جنگ افزارهای مختلف از ایران به فرودگاه بین المللی دمشق آورده شده بود.

8 دیدگاه‌

 1. اگر اسراییل اردوگاه اشویز درست کند و مسلمانان را بسوزاند چون اسراییل است جنایتش درس و قابل توجبه حهانیست اما اگر حتی با اسراییل مخالفت شود چون در حنگ جهانی دجار یک دیوانه بنام هیتلر شده است ان مخالف رفتار اسراییل همتراز ایشمن و هس بده و در دادگاه نونبگ و دادگاه لاحه باید محاکمه شود

  • ظاهرا شما هم اصلا حالتون خوب نیست و از داروهای ولایت وقیح استفاده میکنین

   چونکه دقیقا این مسلمانان بخصوص مسلمانان تند رو و تروریست هستن که به مواضع اسراییل حمله میکنن و حملات تروریستی بر علیه مردم بی گناه و بی دفاع اسراییل انجام میدن

   وگرنه اسراییل هیچوقت مردم عادی رو هدف قرار نداده و تا حدالامکان هم قبل از هر حمله ایی به مردم عادی هشدارهای لازم رو داده

   شما هم بهتره که دست از سیاه بازی بر داری و یا مثل یک انسان ازاده زندگی کن
   و یا اینکه مانند یک احمق و نادان به تقلید و دشمن تراشی ادامه بده که در نهایت پایان شب سیه سپید هست و رو سیاهی برای زغال خواهد ماند

 2. اینها پاسداران ایران اگر بودند ایرانیها را از ظلم و ستم اخوندهای جلاد نجات میدادند. پس برای من جز مزدور و خاعن چیز دیگری نیستند.

  بر خلاف پاسداران مزدور حکومت اسراعیل وظیفه اش حمایت از مردم کشورش میباشد.

 3. بهتر نیست اسراییل دست از آدم کشی بر داره و سعی کنه با دولت ایران رابطه دوستانه برقرار کنه؟
  دوستی دو دولت میتونه برای منابع و منافع دو طرف مفید باشه.
  اما اگر اسراییل به کشتار دولتیان ایران ادامه بده شرایت ممکنه غیر قابل تحمل و برگشت بشه و آن وقت اتفاق ناگواری پیش بیاد که برای منافع هر دو طرف مضر باشه.
  سیاست بهتر از درگیریست.

Comments are closed.