در حمله موشکی شب گذشته که به اسرائیل نسبت داده شد، انبارهای اسلحه سپاه قدس در سوریه نابود گردید

دولت سوریه مانند همیشه، امروز (پنجشنبه) ادعا کرد که توانسته است حمله موشکی را که به اسرائیل نسبت داده شده بود خنثی کند و چند موشک را خنثی سازد. در گزارش رسمی “سانا” (خبرگزاری رسمی سوریه) نسبت به هدف های این موشک پرانی و آسیب وارده سخنی نگفت. ولی دیده بان حقوق بشر سوریه خبر داد که دو هواپیمای باری رژیم ایران که حامل تجهیزات جنگی برای سپاه قدس و واحدهای حزب الله در سوریه بوده هدف قرار گرفته است.

اسرائیل طبق معمول نسبت به خبر این حمله که در ساعات شب گذشته انجام گرفت، به سکوت ادامه می دهد. ولی آشنایان امور یادآوری کردند که در یک ماه اخیر این پنجمین بار است که هدف های نظامی در خاک سوریه مورد حمله موشکی قرار می گیرد.

این حمله، همچنین نشان آن است که علیرغم ضربات سنگین نظامی، که به اسرائیل نسبت داده شده، رژیم ایران همچنان به تلاش برای اسلحه رسانی به نیروهای مزدور خود در سوریه ادامه می دهد.

ارتش سوریه اعلام داشت که در جریان این حمله، چندین موشک زمین به زمین و هوا به زمین به سوی خاک آن کشور شلیک شده و ادعا کرد که اکثر این موشک ها در هوا شکار، و خنثی شده است.

پیش از وقوع این حمله موشکی، که ظاهرا از داخل خاک اسرائیل صورت گرفته، حزب الله لبنان اعلام داشت که یک پهپاد اطلاعاتی اسرائیل از نوع هرمس ۱۰۵ در خاک آن کشور سرنگون شده است. اسرائیل برای گردآوری تازه ترین اطلاعات از تحرکات نظامی حزب الله لبنان، با این گونه پروازهای پهپادی خاک آن کشور را رصد می کند. حزب الله چند ماه پیش اعلام کرد که تجهیزاتی برای شکار کردن پهپادها در اختیار گرفته است.

در گزارش های امروز آمده است که بخشی از هدف هایی که شب گذشته مورد حمله موشکی قرار گرفت، وابسته به حزب الله بوده و ممکن است اسرائیل به این وسیله، قصد داشته به حسن نصرالله هشدار دهد.

سامانه خبری العربیه نوشت که یکی از مواضعی که مورد حمله قرار گرفت، متعلق با پادگان ۱۶۵ ارتش سوریه بوده که چند انبار اسلحه متعلق به سپاه پاسداران در آن جا برپا شده است..

اسرائیل همیشه گفته است که به رژیم ایران امکان استقرار دائم در سوریه را نخواهد داد. رژیم ایران از دوران خمینی گفته بود که اگر بتواند در سوریه مستقر شود، توطئه حکومت ایران برای نابودی اسرائیل را به مرزهای این کشور خواهد رساند.