در حکومت اسلامی ایران، ابراز همدردی یک بانو با دختری که خود سوزی کرد، جرم نابخشودنی است

علی خامنه ای گفته بود در کشور ایران آزادی بیان هست و مردم در ابراز نظرات مختلف آزادند و نباید با آنان برخورد شود .صبا کمالی، بازیگر سینما و تئاتر به دلیل انتشار پستی در حمایت از سحر خدایاری، دختر ابی ایران که در واکنش به تشکیل پرونده قضایی به خاطر ورود به ورزشگاه آزادی، خودسوزی کرد و مرد، بازداشت شد .

صبا کمالی پستی را در اینستاگرام خود در حمایت از سحر خدادادی منتشر کرده بود و خبرگزاری فارس  نزدیک به سپاه پاسداران این پست را “توهین” به امام حسین و دین تشیع خوانده است.

وی در این پست یک گفت‌و‌گوی فرضی را منتشر کرده بود وخطاب به امام سوم شیعیان نوشته دختر آبی از او مظلوم‌تر است.

خانم کمالی ساعاتی بعد  بعد از تهدید وزارت اطلاعات سپاه پاسداران این پست را  فوری حذف کرد. وی نوشت که این متن “گفت و گوی صمیمانه و تخیلی با امام حسین” بوده اما افراد “کج فهم و متعصب” به او نسبت‌های ابلهانه داده‌اند و به این دلیل پست خود را حذف کرده است.

در بخشی از این متن امده : غذای نذری گرفتم ؟ ارزو کنم برآورده کنی ؟ببین امام حسین  من دیگه مثل سابق حوصله این پارتی های شبانه را ندارم خیلی وقته مشکلات بزرگتر از مراسم تو ، توی مغزمه فکر میکنی خودت و یارانت شهید شدین ما فوری ازاده شدیم ؟ عدالت و انسانیت بر جهان حاکم شد؟ تازه کلی جوونای از تو و یارانت جوونتر و زیباتر و رشید تر هم دادیم رفت .بازم جهان اباد نشد .الانم فرصت ندارم بیشتر از این باهات حرف بزنم باید برم برای مراسم دختر ابی .دختر آبی کیه ؟ آه ….بماند ……………..فقط بدون از تو مظلومتره ………….امام حسین فعلا خداحافظ …بعدا بهت میگم این روزها چه خبره ؟؟؟؟

یک دیدگاه

Comments are closed.