در حکومت اسلامی ایران، نرخ یک کرسی پارلمانی برای علاقمندان، چقدر است؟

با یک حساب سرانگشتی اگر حقوق هر نماینده را ۱۰ میلیون تخمین بزنیم درآمد ۴ سال آن چیزی حدود ۴۸۰ میلیون تومان می‌شود

یک وبسایت خبری ایرانی می نویسد که هر فردی برای رسیدن به یک کرسی پارلمانی در مجلس شورای اسلامی، باید مبالغ نجومی خرج کند تا موفقیت او تضمین گردد.

در گزارشی در  خبرآنلاین درباره قیمت صندلی نمایندگی مجلس و شفاف سازی هزینه‌های انتخاباتی از نمایندگان پرسیده شده  که چقدر برای انتخابات مجلس دهم هزینه کرده اند؛ گاهی صحبت از هزینه‌های چند صد میلیون به میان می‌آید و گاهی هم رقم‌ها آنقدر سر سام‌آور می‌شود که میلیارد را هم رد می‌کند. با یک حساب سرانگشتی اگر حقوق هر نماینده را ۱۰ میلیون تخمین بزنیم درآمد ۴ سال آن چیزی حدود ۴۸۰ میلیون تومان می‌شود.

حال اینکه برخی بر اساس چه منطقی برای رسیدن به این جایگاه، میلیاردی هزینه می‌کنند از همان مجهولاتی است که پاسخش را باید در زدوبند‌های پشت پرده باید جستجو کرد. سوال اینجاست که این هزینه‌ها با چه نظارتی وارد پروسه انتخابات می‌شوند؟ حرف تکراری «ریالی برای انتخابات خرج نکرده‌ام را که کنار بگذاریم وقتی درباره هزینه‌های انتخاباتی با نمایندگان مجلس صحبت می‌کنیم دیگر کمتر از ۳۰ میلیون وجود ندارد».

3 دیدگاه‌

  1. نمایندگان مجلس های رژیم از همان اول بلا استثنا یا آخوند بوده و هستند و یا پاسدار بوده و هستند. مجلس فقط یک نمایشگاهی است که این اوباش برای اروپای جنایتکار پز بدهند و یا با موگرینی عشوه گر سلفی بگیرند. درآمدهای آنان، مستغلات انان، سفرهایشان به خارج، مخارج ولدالنمایندگان در کشورهای اروپایی و آمریکایی البته همه نجومی است و بجز خودشان هیچکس اطلاع ندارد.
    همین حداد قاتل سالی چند بار برای خرید لندن می رود.
    ننگ و نفرت بر شورشیان پنجاه و هفت و همه روشن فکران سرخ و سیاه.

Comments are closed.