در حکومت اسلامی ایران، نه تنها تلاشگران سیاسی، بلکه اعضای خانواده را نیز مجازات می کنند

بهمن قبادی فیلمساز کرد ایرانی در کنار مادرش

بهمن قبادی فیلمساز کرد ایرانی خبرداد که مادرش، خانم ایران حمزه‌ای، در فرودگاه بین‌المللی تهران چند ساعت در بازداشت بوده و پس از مصادره گذرنامه، به وی گفته اند که باید به دادگاه انقلاب برود.  بدین سان، حکومت ایران در اجرای شیوه های سرکوبگرانه خود، نه فقط تلاشگران را مجازات می کند، بلکه والدین و خانواده آن ها را نیز مورد آزار و توهین و تحقیر قرار می دهد.

بهمن قبادی دلیل ممنوع‌الخروج شدن اعضای خانواده خود را ارتباط برادرش، بهروز قبادی، با مازیار ابراهیمی عنوان کرد و گفت که برادرش در همین رابطه بازداشت شده بود.

بهمن قبادی فیلمساز کرد ایرانی که اکنون ساکن نیویورک است، کارگردان آثاری چون زمانی برای مستی‌ اسب‌ها، کسی از گربه‌های ایرانی خبر ندارد، لاک‌پشت‌ها هم پرواز می‌کنند، و فصل کرگدن است.

مازیار ابراهیمی از جمله قربانیان دستگاه‌های امنیتی حکومت ایران است که در “پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای” به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت شد و بر اثر شکنجه و تحت فشار بازجویان وزارت رژیم ایران  به اعترافات اجباری واداشته شد که از شبکه‌های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد.

بهمن قبادی  فیلم‌سازکرد ایرانی  در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود: «شرم بر شماها، رژیم ایران،که اجازه خروج مادر خسته و رنجورم را ندادید تا بعد از مدت‌ها ملاقات‌شان کنم. شماها خیلی از انسانیت و وجدان به‌دور هستید. چنین رژیم فاسد، ترسو و دروغگو راهی جز نابودی ندارد».

قبادی در ادامه نوشته است : مادرم باید تحت درمان و کنترل پزشک باشد اما حالا به جایش، برای دادگاه فردا حاضر می‌شود و حال مساعدی ندارد.

سازمان حقوق بشری هەنگاو نیز امروز (دوشنبه) در گزارشی نوشت : طی شش ماه نخست سال جاری بیش از  ۲۷ تن از شهروندان کرد اعدام و ۲۶۳ تن از آنان به اتهام فعالیت سیاسی و همکاری با احزاب کردستانی اپوزسیون حکومت ایران از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شده اند .

به گزارش مرکز آمار  سازمان حقوق بشری هەنگاو،  بیشتر افراد اعدام شدە بە اتهام قتل عمد اعدام شدەاند و بیشترین افراد از استان آذربایجان غربی (ارومیە) بودەاند.همچنین, یک کودک و ٣ زن  طی این شش ماه اعدام شدەاند.

در ادامه این گزارش آ مده است: طی شش ماه نخست سال جاری خورشیدی به طور متوسط هر هفته دست کم ۱۱ شهروند کرد به اتهام فعالیت سیاسی، مدنی، کارگری و عقیدتی از سوی نهادهای امنیتی حکومت ایران بازداشت شده‌اند.

در میان افرادی که بازداشت شدهاند ۱۰ نفر زن، ۴ نفر معلم، ٢ نفر کودک، ۷ نفر دانشجو، یک نفر محقق و یک نفر نیز فعال رسانه‌ای می باشند.