در خط مرزی اسرائیل و غزه، روز گذشته , دوباره هزاران نفر از فلسطینی ها به دستور حماس و دیگر سازمان های تروریستی گرد آمدند

آگاهان می گویند شمار افرادی که در چند نقطه از طول خط مرزی اجتماع کرده بودند، به سیزده هزار نفر می رسید

در خط مرزی اسرائیل و غزه، روز گذشته (آدینه) دوباره هزاران نفر از فلسطینی ها به دستور حماس و دیگر سازمان های تروریستی گرد آمدند و به آشوبگری پرداختند و صدها تن از آنان در صدد برآمدند جدار مرزی را پاره کرده و وارد خاک اسرائیل شوند.

سربازان اسرائیلی که در خط مرزی مستقر بودند، تلاش کردند با پرتاب گاز اشک آور و اقدامات دیگری، این اقدام تجاوزکارانه را متوقف سازند. فلسطینیان می گویند که در جریان این اغتشاشات، یک زن ۴۳ ساله فلسطینی کشته شد.

آگاهان می گویند شمار افرادی که در چند نقطه از طول خط مرزی اجتماع کرده بودند، به سیزده هزار نفر می رسید.

در ماه های گذشته، هر هفته روزهای آدینه، حماس و دیگر سازمان های تروریستی با گردآوردن هزاران نفر، در پایان نماز جمعه به اغتشاش در خط مرزی با اسرائیل دست می زدند، که هنوز همچنان ادامه دارد و این در حالی که اسرائیل به امیرنشین قطر اجازه داد سی میلیون دلار پول نقد به غزه بفرستد تا به حماس برای پرداخت حقوق کارمندانش کمک کرده باشد. قرار بود قسط سوم این کمک، شامل پانزده میلیون دلار هفته پیش به غزه انتقال یابد، ولی اسرائیل آن را متوقف ساخته، زیرا خشونت ها همچنان ادامه دارد.

اکنون چند ماه است که دولت مصر تلاش می کند سازمان های فلسطینی در غزه را از ادامه اغتشاش باز دارد. ولی تصور می رود که تا کنون موفقیتی در این زمینه به دست نیاورده است.