در خط مرزی اسرائیل و لبنان، امروز آرامش نسبی برقرار است، ولی آماده باش ارتش ادامه دارد

در شمال اسرائیل آرامش نسبی امروز برقرار بود. ولی از رفت و آمد در جاده ای که در فاصله چند متری از مرز لبنان قرار داد ممنوع بود

در همان حال که آرامش نسبی در خط مرزی اسرائیل و لبنان ادامه دارد، ولی ارتش همچنان با هوشیاری، اوضاع را از نزدیک دنبال می کند، وزیر خارجه ییسرائل کاتس امروز (دوشنبه) در یک مصاحبه رادیویی گفت که اسرائیل همچنان قاطعانه به تلاش خود برای جلوگیری از رسانده شدن تجهیزات موشک های نقطه زن از جانب حکومت ایران برای حزب الله لبنان جلوگیری خواهد کرد و پیکار علیه استقرار دائم نیروهای نظامی رژیم ایران دس سوریه ادامه خواهد یافت.

برخی کارشناسان نظامی ارزیابی می کنند که گرچه در حال حاضر تب جنگی فروکش کرده، ولی بعید نیست که در آینده ای نه چندان دور درگیرهای نظامی از سر گرفته شود.

حسن نصرالله در آخرین سخنان خود ادعا کرد که حزب الله لبنان چند موشک نقطه زن در اختیار دارد و آن را برای ویران ساختن اسرائیل کافی می داند. ولی ممکن است این اظهارات یک ترفند باشد و گمان بر آن است که رژیم ایران به تلاش برای رساندن دستگاه های پیشرفته موشکی به حزب الله ادامه دهد.

اسرائیل هفته پیش ساختمانی را که در آن دستگاه تولید سوخت جامد برای موشک های ارسالی ایران پنهان شده بود بمباران کرد. گرچه نصرالله ادعا کرد که دستگاهی وجود نداشته و چیزی در آن جا پنهان نشده بود، ولی اسرائیل به منابع دقیق اطلاعاتی خود ایمان دارد و در آینده نیز همچنان تلاش های حزب الله در این زمینه را رصد خواهد کرد.

برخی تحلیلگران سیاسی بر این باورند که از دیدگاه نصرالله، درگیری انتقام جویانه هنوز پایان نگرفته است. ظاهرا، حمله روز گذشته از خاک لبنان به سوی مواضع نظامی در اسرائیل، برای انتقام جویی نسبت به کشته شدن دو تن از چریک های حزب الله در جریان حمله نظامی اسرائیل در سوریه بوده است. ولی ممکن است نصرالله اعلام دارد که بابت حمله دو پهپاد اسرائیلی و نابود شدن دستگاه تولید سوخت جامد موشک نیز قصد انتقام جویی دارد.

در هر حال، ارتش اسرائیل به آمادگی جنگی ادامه می دهد و پیکار را تمام شده نمی داند.

تصور بر آن است که پهپادهای اطلاعاتی اسرائیل همچنان بر فراز لبنان به پرواز ادامه خواهند داد تا عملیات حزب الله را زیر نظر داشته باشند. حسن نصرالله گفته است که در آینده تلاش خواهد کرد پهپادهای اسرائیلی را سرنگون کند.

ییسرائل کاتس وزیر خارجه، در مصاحبه رادیویی امروز خود گفت که واکنش های جنگی حزب الله یک بار دیگر نشان داد که این گروه شیعه، تا چه حد خود را مزدور و فرمانبردار حکومت ایران احساس می کند و حاضر است به نیابت از جانب آن رژیم به هرگونه اقدام ضد اسرائیلی دست بزند.

رسانه های همگانی در ایران و شماری از مقامات ارشد رژیم، آن چه را که روز گذشته در مرز اسرائیل و لبنان رخ داد، یک پیروزی بزرگ خواندند و شادباش های زیادی را از همه سازمان های ترور شیعه در منطقه از حزب الرفاه تا جبهه خلق برای آزادی فلسطین انتشار دادند. خبرگزاری تسنیم، شلیک چند راکت ضد تانک از نوع کُورنِت توسط حزب الله علیه خودروهای نظامی اسرائیل، “عملیات شجاعانه رزمندگان مقاومت” نام نهاد و به تجلیل از آن پرداخت.

نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل در جنوب لبنان، فعالیت نظامی حزب الله را رصد می کنند

یک دیدگاه

  1. در واقع دلیل امیدواری دائم حکومت شیطانی- تروریستی همان تسلط به منطقه نفتی و گاز نسبتا کوچک خلیج فارس اند که امارات و قطر و حتی عراق و عمان و کویت را با توجه به تسلط بر مناطق نفت و گاز و بخصوص گازی داخل خلیج فارس در برابر حکومت فاشیستی مستاصل کرده است و اسرائیل و آمریکا فقط با تسلط بسیار آسان نظامی و امنیتی خود بر آن ناحیه که در آن کمتر از۷۰ سکوی گاز درحال بهربرداری از میدان پارس جنوبی توسط نظام فاشیستی آخرین امیدهای حکومت فاشیستی را تبدیل به یاس کند و امیدواری را برای مردم ایران بوجود بیاورد که مردم بگویند بالاخره آمریکا کاری کرده است و ملت بیایید فکر اساسی تری با کمک اسرائیل و آمریکا بکنیم و الا در اثر اعتراضات مردم چیزی جز حبسهای دها ساله و اعدام نسل کشی عاید مردم نخواهد شد و این صورت مردم ایران چاره ای ندارند با تحریم یا بی تحریم در هر پست و مقامی برای رژیم فعالیت کنند و حتی برای امتیاز گیری بیایند جلوی آمریکا و اسرائیل ادای نصرالله رادر بیاورند و شیرین کاری بدتری هم بکنند

Comments are closed.