در خوابگاه های افراد بی خانمان، که شهرداری برپا ساخته نیز ویروس کورونا شیوع یافته است

یک مقام مسئول شهرداری تهران، از افزایش مرگ و میر در خوابگاه های افراد بی خانمان سخن گفت که از جانب شهرداری، برای این گونه افراد برپا شده است.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران  درباره افزایش  آمار مبتلایان به کورونا در گرمخانه های تهران گفت:  تاکنون بیش از ۵۳ مورد مبتلا به کرونا در گرمخانه‌ها گزارش شده است.

گرمخانه به افراد بی‌خانمان، کارتن خواب و آسیب دیدگان اجتماع، پناهگاه و غذای بی چشمداشت می‌دهد و هزینه‌های آن از راه دولتی یا خدمات گروه‌های اجتماعی تأمین می‌شود.

مالک حسینی، افزود:  «موارد مبتلا به کرونا به اتاق ایزوله منتقل و از بقیه افراد جدا می‌شوند و اورژانس آنها را برای بررسی های بالینی بیشتر انتقال می‌دهد .

همزمان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز از بالا رفتن آمار مبتلایان به کورونا ابراز نگرانی کرد و گفت: تا بیمار کرونا داریم نمی‌گویم خراسان‌رضوی از وضعیت قرمز خارج شده است

محمدحسین بحرینی، افزود: «معتقدم مردم تا روزی که تکلیف این ویروس به لحاظ واکسن و درمان مشخص شود، باید وضعیت را قرمز بدانند و موازین بهداشتی را رعایت کنند».

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، نیز دیروز ( پنج‌شنبه ) گفته بود  که در حال حاضر وضعیت شیوع کرونا در هیچ استانی قرمز نیست.

از سوی دیگر،  رئیس سازمان نظام پزشکی  کشور نیز با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهوری، گفته که هرگونه تعجیل در بازگشایی غیرضروری و غیر قابل کنترل مکان‌های تجمعی از قبیل اماکن مذهبی،‌ مدارس،‌ دانشگاه‌ها و غیره  … موجب گسترش بیماری و آسیب جان و سلامت مردم و هدر رفتن زحمات گذشته و فرسودگی کادر درمانی کشور خواند.

دکتر محمدرضا ظفرقندی نوشته: جناب روحانی یقینا توجه و تبیین دو اصل مهم ” حدود ضرورت‌های قطعی در بازگشایی اماکن و مراکز” و نیز ” امکان نظارت اجرایی و کنترل اصول بهداشتی فعالیت‌ها در آن مراکز” در سیاست‌گذاری و اتخاذ تصمیم مستقل و علمی و با رعایت مصالح و اولویت مقوله سلامت مردم توسط آن استاد محترم مدنظر و عمل قرار خواهد گرفت.»