در دانشگاه چمران در اهواز، پیکرهای دو دانشجو یافت شده، که احتمالا برای ترساندن دانشجویان، به قتل رسیدند

دانشگاه چمران اهواز با انتشار اطلاعیه‌ای خبرداده است که پس از پیدا شدن  پیکر یک دانشجوی مفقود شده به نام رضا شاهمرادی دانشجوی رشته کامپیوتر که   روز بعد، پیکر بی‌جان او در خیابان اول منطقه بوستان اهواز پیدا شد ، هم اکنون   پیکر دومین دانشجو بی‌جان این دانشگاه پشت مجتمع علم‌الهدی در حالی پیدا شد که حلق آویز شده بود . .

در ادامه این اطلاعیه آمده است : «مسئولان دانشگاه چمران به دقت در حال بررسی علت و دلایل وقوع این دو حادثه هستند و هرگونه اطلاعات موثق در مورد این دو حادثه با دانشجویان و اصحاب رسانه در میان گذاشته خواهد شد.»

پیدا شدن پیکر بی‌جان این دو دانشجو همزمان با بازداشت ده‌ها دانشجو در تهران و سراسر کشور و اطلاعیه‌ تهدید آمیز وزارت اطلاعات درباره بازداشت شماری از دانشجویان در آستانه شانزدهم آذر، موجی از نگرانی درباره امنیت جانی دانشجویان  ایجاد کرده است.

بابک محمدیان، مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه چمران در این باره  گفت: «این دانشجوی متولد ۷۰ رشته زیست شناسی ساعت چهار صبح سه شنبه، دوازدهم آذرماه در پشت خوابگاه علم الهدی به شکل حلق آویز پیدا شد.»

محمدیان بدون اعلام اسم دومین دانشجوی جان‌باخته دانشگاه چمران، مرگ وی را «خودکشی» عنوان کرد .

به گفته منابع مطلع در دانشگاه چمران رضا شاهمرادی، دانشجو‌ی ۱۹ ساله و اهل اندیمشک در رشته کامپیوتر دانشگاه چمران تحصیل می‌کرد روز پنج‌شنبه هفتم آذرماه ، پس از خروج از خوابگاه دانشجویی، هرگز به آنجا بازنگشت.

همچنین تاکنون جزییات بیشتری درباره دومین دانشجوی جان‌باخته دانشگاه چمران اهواز اعلام نشده است.

در حالیکه شمار زیادی از خانواده های دانشجویان در بی خبری کامل از فرزندانشان بسر می برند ،معاون فرهنگی وزیر علوم از آزادی بیش از ۹۰ درصد دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر خبرداده و گفته است : از کل دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر از سراسر کشور، حدود ۱۷ دانشجو همچنان در بازداشت هستند که بیشترین تعداد این دانشجویان از بین دانشجویان دانشگاه تهران است.

3 دیدگاه‌

  1. سیاست به حالت حلقه آویزرها کردن این دانشجو درملع عام بخاطرارعاب و ترساندن سایر دانشجویان و مردم عادی از ابراز عقیده و حرف زدن ساده میباشد مخصوصاً که با روز دانشجو نیزهمراه شده است وحالت جلوگیری کننده از ادامه تظاهرات و اعتراض را درپی داشته است که اکثراً ازترفندهای نظام مقدس جمهوری اسلامی میباشد و مجریانشان نیزبه احتمال زیاد حدس زده میشود که خارج ازاین سه دسته نباشند: یکی مزدوران سپاه پاسداران دومی ذوبشدگان درولایت وقیح سپاه قدس وسومی هم عوامل وزارت اطلاعات و امنیت کشور. روحش شاد باد!

  2. اینها میکشند و به غارت میبرند و بعد یا میگویند که «کار ما نبوده» و یا « به دقت در حال بررسی ان هستیم»، ولی بعدش هم همه به فراموشی سپرده میشوند.
    مگر اینها تا به حال کم کشته اند؟ مبالغ دزدی شده از خزانه مردم هم که جای خود دارد. این دزدان سر گردنه مقدار ۹۰ میلیارد دلار را در اوایل سال ۹۷ از بانک مرزی محو کردند «دزدیده شد»، اما ایا هنوز به ما گفته اند که ان مبلغ بسیار زیاد پول کجا رفته!!!!! و همینطور مثال های بسیار دیگر از کشتار ها و دزدی هایشان که در بین حوادث گوناگون روزمره ی ایران حسابشان از دستمان رفته و میرود!

    جواب این جلادهای بیرحم اعتصاب های سراسری و قیام های میلیونی است و بس.

Comments are closed.