در ده شهر استان گیلان وضعیت زرد وجود دارد، ولی تردد خودروها همچنان افزایش می یابد

یک مقام استانداری گیلان گفت که علیرغم خطرات کورونا و توصیه به محدودیت های آمد و شد، تردد خودروها در جاده های آن استان افزایش یافته و این امر موجب نگرانی بسیار است. آمار مبتلایان به کورونا در استان گیلان در روزهای اخیر با شدت کم سابقه ای افزایش یافته و در ده شهر وضعیت ززد اعلام شده است.

در این رابطه، محمود قاسم‌نژاد درویشی، معاون سیاسی، امنیتی استانداری گیلان گفت:  تعداد مسافران بر اساس گزارش اداره کل راهداری استان، طی دو روز گذشته و به نسبت همین بازه زمانی در سال گذشته، افزایش پیدا کرده بود و با توجه به شرایط کنونی این مسئله باعث نگرانی مردم شده است.

یادآور می شود که پیشتر نیز  با آغاز شیوع ویروس کورونا در ایران، استان گیلان یکی از کانون‌های اصلی شیوع این ویروس به شمار می‌رفت.

دکتر زالی سرپرست مدیریت مقابله با کورونا در شهر تهران نیز گفته:  با توجه به بازگشایی  پلکانی برخی از مراکز، بهتر است  شهروندان، تهرانی از حضور در محیط های شلوغ و بسته خودداری کنند.

وی هشدار داد:  آمار مبتلایان در تهران رو به افزایش است.

همزمان محمد شنبدی، مدیر شبکه بهداشت و درمان بندر ماهشهر از ابتلای تعداد زیادی از کادر درمان این شهرستان به کرونا خبر داد و گفت:

شمار زیادی از کادر درمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و مجبور به قرنطینه کردن آن‌ها شدیم. نباید با دامن زدن به این ویروس اجازه دهیم کادر درمانی مبتلا شوند و مجبور به از دست دادن آن‌ها شویم.

شنبدی تاکید کرد:   با ابتلای کادر درمان شبکه بهداشت و درمان و مراکز درمانی با مشکل مواجه می شویم ،و هیچ‌گونه جایگزینی برای کادر درمان نداریم.

مدیر شبکه بهداشت بندر ماهشهر گفت: تاکنون  ۳۱۸ بیمار مبتلا به کورونا در این بندر شناسایی شده‌اند.

شنبدی تاکید کرد که شیوع ویروس کرونا در خوزستان سیر صعودی دارد و این آمار تنها شامل افراد شناسایی‌شده است، گفت که بدون شک افرادی هم هستند که علائم خاموش دارند.

مدیر شبکه بهداشت بندر ماهشهر گفت: تخت‌های بیمارستان‌ها بیش از این و در ادامه راه، دیگر جوابگو نیستند و بیش از ظرفیت نخواهند داشت .هر چقدر جامعه آماری بیشتر شود شرایط بیماران حاد تر خواهد شد و نیازمند مراقبت‌های ویژه و تخت آی‌سی‌یو خواهیم شد که بیش از این ظرفیت ممکن نیست.