در روز هیات دولت، خامنه ای دوباره به روحانی هشدار می دهد که مبادا به فکر گفتگو با ایالات متحده بیافتد

سخنان رهبر حکومت اسلامی ایران در دیدار با اعضای هیات دولت حسن روحانی، تلاش دیگری تلقی شد که حناح موسوم به میانه رو در حکومت اسلامی ایران را از هرگونه اندیشه برای آغاز گفتگوهای جدید با ایالات متحده باز دارد.علی خامنه ای در این دیدار یک رشته دستوراتی را صادر کرد که مهمترین آن ها ممنوعیت اجرای هرگونه گفتگو با ایالات متحده خواهد بود.

پرزیدنت ترامپ گفته است که از طریق خشکانیدن همه منابع مالی حکومت ایران، بالاخره خامنه ای را به زانود در خواهد آورد تا دوباره با اقدامی شبیه آنچه که پیشتر “نرمش قهرمانانه” نامیده بود، به مذاکرات دوباره با ایالات متحده روی آورد تا آن گاه دولت واشنگتن تعهداتی را بر عهده رژیم ایران قرار دهد که به موجب آن ها، همه برنامه های موشکی و اتمی بکلی متوقف خواهد شد و رژیم ایران از ادامه ارسال پول و اسلحه برای گروه های ترور دست برخواهد داشت و نیروهای نظامی خود را از سوریه و یمن و نقاط دیگر خاورمیانه فرا خواهد خواند.

منابع خبری در تهران، به رادیو پیام اسرائیل گفته بودند که حسن روحانی در برخی گفتگوهای خصوصی در محافل سیاسی وابسته به خود، ابراز نگرانی کرده بود که به زودی منابع مالی رژیم رو به اتمام خواهد رفت، و اگر رژیم به گفتگو با آمریکا نپردازد، یک فاجعه اقتصادی در انتظار ایران خواهد بود.

علی خامنه ای در دیدار روز گذشته با هیات دولت، دوباره هشدار داد که مبادا کسی در فکر بازگشت به دور میز مذاکرات با ایالات متحده باشد. رهبر حکومت اسلامی ایران در بخش های دیگر سخنان خود، حطوط سختگیرانه بیشتری را در رابطه با کار دولت ارائه کرد و در همان حال از روحانی به خاطر آن که در پاسخگویی های خود در مجلس، از افشاگری برخی واقعیات تکان دهنده رژیم خودداری ورزیده، بی آن که مستقیما به آن ها اشاره ای کند، دلجویی کرد.

یک دیدگاه

Comments are closed.