در زندان فشافویه جنایت می کند، ولی حتی به نمایندگان مجلس اجازه بازدید از آنجا را نمی دهند

نایب‌رئیس کمیسیون قضایی مجلس خبرداد که  قوه قضائیه اجازه بازدید از زندان فشافویه را به کمیسیون قضائی مجلس را  نمی‌دهد. در گزارش های پیشین آمده بود که در این زندان، ستمگری های تکان دهنده ای علیه زندانیان سیاسی اِعمال شده است.

محمد کاظمی، نایب‌رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت:  من و آقای پورمختار با گذشت دو ماه از درخواست این کمیسیون «بعد از فوت علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویه، برای بازدید از زندان فشافویه، تقاضا دادیم اما تاکنون قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی وابسته این قوه، اجازه بازدید از این زندان را به نمایندگان نداد‌ه‌اند.

علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی در،زندان فشافویه، که به اتهام توهین به مقدسات، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به هشت سال حبس تعزیری محکوم شده بود.  پیشتر در پی حمله دو نفر از زندانیان جرائم غیرسیاسی با چاقو از ناحیه شاهرگ و شکم به شدت آسیب دید و پیش از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

آخرین بازدید نمایندگان مجلس از زندان‌های استان تهران به دو سال پیش، باز می گرد د بعد از کشته‌شدن کاووس سیدامامی از فعالان محیط زیست بازداشت شده و سینا قنبری از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری در زندان اوین که چند تن از نمایندگان از بند ۲۰۹ و اندرزگاه شماره ۴ زندان اوین بازدید کردند.

کاووس سید امامی  به دلیل راه اندازی یک کانال تلگرامی و به اتهام توهین به مقدسات، توهین به امام و رهبرانقلاب، و تبلیغ علیه نظام» در دادگاه بدوی به ۸ سال زندان محکوم شده و با همان حکم دادگاه بدوی در زندان فشافویه نگهداری می‌شد.

کاظمی، گفت: « با گذشت ۱۳ سال از زمان ابلاغ آئین‌نامه اجرایی طرح تفکیک و طبقه‌بندی زندان‌ها متاسفانه این طرح هنوز اجرا نشده چرا که  زندان‌های ما به سبب شرایط ساختمان، محدودیت مکانی دارند و به‌علاوه آمار زندانیان در حال افزایش است و در هر زندان حدود سه چهار برابر ظرفیت آن، زندانی نگهداری می‌شود، این کار عملا ممکن نیست.»

دو ماه پیش، به دنبال کشته شدن علیرضا شیرمحمدعلی در زندان فشافویه، محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس دهم، نیز گفت: «من بارها به صورت کتبی، شفاهی، فردی و گروهی درخواست بازدید از زندان فشافویه را داده‌ام، اما هنوز مسئولان آن جوابی نداده‌اند.»

او گفت که «مسئولان زندان فشافویه، هنوز نه اجازه و زمینه بازدید از این زندان را فراهم کرده‎اند و نه جلسه‎ای با نمایندگان مجلس برگزار کرده‎اند.»

یک دیدگاه

  1. خوب ما که میدونستیم که نمایندگان مجلس لباس پاسداران را چند هفته پیش به نن داشتند. خواهشا در باره بی کفایتی انها دیگر حرف نرنید چون یک خبر کهنه است.

Comments are closed.