در سالروز به قدرت رسیدن حکومت اسلامی، ظریف ایالات متحده را رژیم تروریستی نامید

محمد جواد ظریف در سخنانی به مناسبت سالروز به قدرت رسیدن حکومت اسلامی در ایران، اقدامات نظامی ایالات متحده در کشورهای خاورمیانه را نوعی فعالیت تروریستی نامید و ادعا کرد که مردم منطقه از این نوع فعالیت ها نفرت دارند.

اشاره وزیر خارجه حکومت ایران به دخالت فعالی نظامی ایالات متحده برای ریشه کن ساختن گروه های تروریستی در خاورمیانه و به ویژه داعش است.

ظریف در حالی ایالات متحده را تروریست و تروریست پرور می نامد که خود رژیم ایران، با دخالت های گسترده نظامی در منطقه، در قتل صدها هزار نفر در سوریه و نقاط دیگر سهم داشته و کشور یمن را به آشوب کشانده و در عراق، گروه های تروریست متعدد شیعه به وجود آورده است.

در مراسم سالروز به قدرت رسیدن رژیم، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه حکومت گفت : اقدام تروریستی آمریکا از نظر مردم منطقه منفور است. او نگفت که از کدام مردم منطقه همه پرسی کرده است – و این در حالی که گروه های بزرگی از مردم عراق، در اعتراض های گسترده ماه های اخیر، خواهان خروج افراد مسلح رژیم ایران شده اند و حتی کنسولگری های رژیم ایران را به آتش کشیدند.

محمد جواد ظریف افزود: مراسم تشییع قاسم سلیمانی یک رفراندوم عمومی بود. ما هرچه داریم از همین مردم داریم.

ظریف در پاسخ به سوالی درباره این که در مذاکره با قدرت‌های جهان کارت هایی در دست دارید شاید بهترین کارت برنده شما چیست ؟ گفت : مردم چرا که این مردم هستند که همه قدرت‌ها را می توانند در دست بگیرند .

ظریف گفت : ۴۱ سال است که مردم ایران با سختی ها دارند همه چیز را تحمل می کنند و در کنار آن امید بر یک آینده روشن دارند .

وی اظهار داشت: مردم در مراسم بزرگداشت شهید قهرمان سپهبد سلیمانی نشان دادند که در واقع با کسی عهد بستند و برای آن فردی آمدند تو خیابان که آمریکایی  آن را دشمن خود می‌دانست. آمریکایی ها باید از حضور یک درس بگیرند.

ظریف تصریح کرد: مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی یک رفراندوم عمومی بود که به آمریکایی‌ها اعلام کنند که کسی که تروریست است آمریکا است.

اسحاق جهانگیری معاون اول روحانی نیز با تقلید از روحانی گفت: انتخابات و صندوق رای محل گفت و گوی مردم و نظام است ، در انتخابات شرکت کنید زیرا نظام و مردم با هم معنا دارد .

ابراهیم رئیسی ،نیز گفت : در جمهوری اسلامی سخن اجرای عدالت، شنیدنی نیست بلکه چشیدنی است. قانون، اجرای آن و قضاوت عادلانه و تقسیم همه ظرفیت ها در کشور مبتنی بر عدالت است.

رئیسی افزود : سرنوشت نظام اسلامی در دست مردم است و برای مردم تلاش خواهد کرد .