در سال گذشته، از هر دو نفر اسرائیلی، یک تن به خارج از کشور سفر داشته است

اداره آمار اسرائیل اعلام کرد که در سال میلادی گذشته (۲۰۱۷) از هر دو نفر اسرائیلی، به طور میانگین، یک تن به خارج از کشور سفر کرده است. بی تردید چنین آماری در هیچ کشور دیگر نظیر ندارد و نشان می دهد که تا چه حد اسرائیلیان سفر را دوست دارند و اهل گردش در جهان هستند.

این آمار همچنین نشان می دهد که سطح زندگی در اسرائیل تا چه حد بالاست که تقریبا نیمی از جمعیت کشور در ظرف سال به خود اجازه می دهند به سفر خارج از کشور دست بزنند.

این آمار نشان می دهد که شمار اسرائیلیانی که عازم سفر خارج از کشور می شوند مرتبا بالا می رود. ریرا تا سه سال پیش، از هر سه اسرائیلی یک تن به خارج سفر کرده بود، ولی اکنون دز هر دو اسرائیلی است که یک نفر در سال گذشته به خارج سفر کرده است.

بی تردید درآمد بالا در اسرائیل، یکی از علل این گردشگری بی سابقه است. ولی دلائل دیگری نیز می توان در توجیه این گرایش اسرائیلیان به گردشگری اقامه کرد که یکی از آن ها کنجکاوی و علاقمندی اسرائیلیان به آشنایی با فرهنگ ملت های دیگر و گردش در کشور آنان می باشد.

سطح تحصیل و دانش عمومی در اسرائیل بیبار بالاست و اسرائیلیان به آن چه که در کشورهای دیگر می گذرد، توجه بسیار دارند. کمپانی های بزرگ گردشگری در اسرائیل، هر سال کتاب های قطوری چاپ می کنند که در آن ها صدها نوع گردش در نقاط مختلف جهان پیشنهاد شده است.

یک علت دیگر نیز برای این سفرهای خارج از کشور می توان ذکر کرد و آن این که بسیارند کشورهای دیگری که هزینه هتل و رفت و آمد و غیره در آن ها از هتل های اسرائیلی پائین تر است و با بودجه کمتری می توان به سفر دست زد.

در حال حاضر بین یک سوم تا نیمی از میهمانان هتل های داخل اسرائیل، خود شهروندان این کشور هستند که آخر هفته و یا تعطیلات سالیانه را در هتل می گذرانند و از محیط لوکس لذت می برند. ولی در بسیاری از کشورهای آسیا، شرق اروپا و آمریکای لاتین، هزینه گردشگری کمتر از اسرائیل است.

علت دیگری که گردشگری اسرائیلیان را تشویق می کند، ارزان شدن بهای بلیط شرکت های هواپیمایی است که به علاقمندان امکان می دهد با پرداخت مبلغی که در مقایسه با گذشته بسیار کم است، می توانند به یک کشور خارجی پرواز کنند.

با آن که همه این استدلال ها درست است، عامل اصلی این گردشگری اسرائیلیان، که بی تردید در دنیا یک رکورد محسوب می شود، بالا بودن سطح زندگی مردم این کشور و افزایش رفاه مردمان در این سرزمین است.

 

یک دیدگاه

Comments are closed.